AvrupaHaberler

REİMS COLLECTİF’DEN  EFRİN İÇİN  TOPLU BİLDİRİ DAĞITIMI

Ezilen Kürt ulusunun dört parçada yaşadığı zulüm, yok sayma, asimilasyon, imha ve katliam devam ediyor. Faşist Türk devlet’inin Türkiye-Kürdistan’ında gerçekleştirdiği Efrin’e yönelik işgal saldırısı iki aya yakındır devam ediyor.  Reims’de yaşayan Fransız devrimci kişi ve kurumların oluşturduğu Erfin collectifi Türkiye ve Türkiye-Kürdistan’ı göçmen aileler ve yurtseverlerle birlikte  Efrin direnişine sahip çıkmak amacıyla ilk kez ortak bir etkinlik gerçekleştirdi.

PARTiZAN’ında arasında bulunduğu collectif Reims’in en kalabalık meydanlarından Place D’erlon önünde toplanan kitle “STOP  A L’INVASİON D’AFRİN PAR L’ETAT TURC” ( Türk devletinin Efrin’deki işgaline dur !)  Pankartının arkasında  ellerinde Efrin’e yönelik saldırılara karşı Fransız halkının duyarlı olması için hazırlanan bildiri dağıtımı yapıldı. Görsel olarak canlı ve dikkat çeken bildiri dağıtımı sözlü anlatımlarlada güçlendirilerek dayanışma büyütülmüştür.

Bildiri dağıtımı boyunca Fransız’ca, Kürtçe ve Türkçe devrimci marşları çalındı.  “Biji berxwedana Efrîne”, “Terörist Erdoğan” “Diktatör Erdoğan”, “Kürdistan faşizme mezar olacak” “ Erdoğan Assassın”=Katil Erdoğan sloganları haykırıldı.

Yapılan bilgilendirmede  Avrupa ülkelerinin  Türk devletinin Efrindeki işgal saldırısına sessiz kalmaları ve bu katliamda Rus ve ABD’nin Türk devleti ile yaptıkları kirli anlaşmalar ile Rusya ve ABD emperyalistlerin sorumlu olduğu,  Avrupa Birliği’nin, Fasit Türk devletinin  Efrîn’de yaptığı sivil katliamlar karşısında üç maymunu oynadığını belirten bilgilendirmeler yapıldı.

Bizler dün nasıl Kobanê’de Kürt halkının mücadelesinin yanında olduysak, bugünde Efrîn direnişinde sonuna kadar Kürt halkının yanında olacağız. Hiçbir askeri güç Kürtlerin ulusal haklarını, tarihsel haklılığını ortadan kaldıramaz. Ve son süreçte Faşist TC devleti OHAL ve KHK’lar ile kazanılan haklarımızı gaspetmeye  TTE uygulamasıyla çalışsada bizler tüm bu faşizan saldıralara karşı koyacağız.

“Efrîn yalnız değildir”

Efrin’de Askeri İşgale Son!

Yaşasın Kürt Ulusunun Özgürce Ayrılma Hakkı!

İlhakçı Ezen Ulus Egemenliği Kaybedecek, Ezilen Kürt Ulusu Kazanacak!

 

PARTİZAN

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Etiketler