Ana Sayfa Avrupa Wörgl Demokratik Emekciler Derneği 28. Genel Kurulunu yaptı.

Wörgl Demokratik Emekciler Derneği 28. Genel Kurulunu yaptı.


Avusturya’nın Wörgl kasabası ve cevresın de faaliyet yürüten,  ATİGF’e bağlı Demokratik Emekciler Derneği 28. Genel kurulunu başarıyla gerçekleştirdi. 28 Yıldır kesintisiz  Wörgl‘de Demokrasi, Hak  ve özgürlükler mücadelesi veren Demokratik Emekciler Derneği Genel Kuruluna üyelerin çoğunluğunun katılmasıyla başladı.

Üyeler dışında da Wörgl ve cevresinde yaşayan Göçmenler genel kurulumuza katılarak desteklerini sundular. Yaklaşık olarak 60 kitlenin katıldığı Genelkurul önemli tartışmalara da ev sahipliği yaptı.

İlk önce Üye yoklaması ve akabinde Divan seciminden sonra, gündem maddeleri oylamaya sunuldu. Gündem maddelerinin onaylanmasin dan sonra Dernek Yönetim kurulunda arkadaşlar Atigf’in Siyasal Taslak metinini sundular. Sonrasin da Siyasal Taslağa ilişkin tartışmalara gecildi.

Devrimci Demokratik Kitle Örgütlerinin Siyasal Mücadelesini Güclendirmek, İşci Sınıfının Örgütlenme mevzilerini yaratmak için ATİGF’i güclendirelim !   konulu siyasal taslağa yönelik katılımcılar tarafından eleştiriler yapıldı.  10 Kişi söz hakkı alarak tartışmalar yürüttü.

ATİGF’in Sendikal mücadeleye yönelik yönelimi ve düşünceleri tartışıldı. Yine Devrimci Örgüt ve Demokrasi mücadelesi konusu tartışıldı.  Demokratik Kitle Örgütleri ve misyonları ile Devrimci örgüt ve misyonları farklı anlayışlar tarafından, farklı siyasal yaklaşımlarla tartışıldı.

Diğer önemli bir tartışma konusu ise Sivil Toplumculuk, Sağ Tasfiyecilik, Anarşizm, Ekonomizm bağlantılı saflarda ki yansımalardı.

Özelde Örgütsel ayrışımda ki Siyasal ve politik anlayışın saflarımız da yaratmış olduğu tahribatlara yönelik somut vurgular yapıldı. Atik içinde ki tartışmalar, Demokratik Merkeziyetcilik ve ATİK safların da Sağ tasfiyeci, Sivil Toplumcu, Anarşizm, Ekonomizm gibi konuların bizleri nasıl etkilediği vurgulandı. Yine ayrışma da söz de DKÖ misyonuyla hareket etmesi gereken ATİK, Yeni Kadın, Yeni Demokratik Genclik gibi Demokratik kurumlar birer Misyon örgütü gibi hareket ederek saflarda Tasfiyeci ve Sağcı bir yönelimle Demokratik Kitle örgütlerin den ne kadar uzak olduğunu somut olarak bizlere yaşatı. Bu alanların Devrimci örgüt gibi davaranarak ya benimlesin yada tasfiye edileceksın anlayışını  geliştirdikleri belirtildi.  Bu alanların Demokratik Mücadele den cok buralar da aracın amac halıne getirldiği ve iktidar merkezi olarak görüldüğü net acığa cıktı.  Tasfiyeciliğin, Reformizmin, Anarşizmin en alası yaşatıldığı vurgulandı.  Kendilerine en geniş Demokrasi ve farklı siyasal yaklaşımlara ise en katı Demokratik Merkeziyetcilik dayatması yapıldığı vurgulandı. İç tartışma  yazıları bile ya geri cekeceksin yada sizi Atik’ten atarız,  dondururuz tehditleriyle yol almaya calışanlar ne kadar DKÖ lerde dem vururlarsa vursunlar inadırıcılıklarını yitirdikleri belirtildi.

Yönetim kurulu adına gelen eleştirilere yönelik cevap ve tartışma yapıldı. Eleştirilerin bu taslağı zenginleştireceği  söylendi.

Faaliyet raporunu okuduktan sonra tartışma bölümüne gecildi. Tartışmalara yaklaşık 10 kişi katılarak aktif  katkı yaptılar. Faaliyet Raporu bir anlayış etrafında ele alındı. Emperyalist saldırganlığın  şidetlenerek devam ettiği ve tüm kesimleri sindirme politikasın yaşama gecirdiğini, Demokrasi güclerine gözdağı verdiği dile getirildi. İşçilere ve Göçmenlere yönelik gerçekleştirilen saldırılara  karşı hep birlikte mücadelenin başarılı olabileceğini, daha fazla mücadele ve sendikal calışmanın, işçi temsilciliklerinin önemsenmesi gerektiği üzerine anlayış düzeyinde düşünceler va tartışmalar sunuldu.  Irkcılık ve yabancı düşmanlığının birer Devlet politikası  olduğu, önümüzdeki sürecte bunun dahada derinleşeceği  kesin. Bu anlamda Göçmenlerin kendi geleceklerine ve sorunlarına sahip cıkmaları gerektiği söylendi.

Son bölümde  ise görevlerimiz ve önümüzdeki sürecte mücadele yöntemlerimiz ve  cözümlerimiz yer almaktaydı. Faaliyet ve bölge Raporunun onaylanmasından sonra Mali rapor ve Denetim raporu okundu ve onaylandı.

Daha sonraki gündemlerde yeni yönetim organları secildi.  9 Kişilik bir Yönetim kurulu ve 3 kişilik Denetim kurulu gönülü lsecildi.

Dilek ve Temeniler den sonra Yeni Yönetime başarı temenileri sunuldu ve Genel kurul  bitirildi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.