Ana Sayfa Haberler AKP, 2023,Paramiliter örgütlenmeler ve tehlikeler üzerine- Zülfü Saydam

AKP, 2023,Paramiliter örgütlenmeler ve tehlikeler üzerine- Zülfü Saydam

Faşist Türk Devletinin ve onun bugünkü siyasi temsilcisi AKP nin oluşturduğu Yeşil Gladio Paramilliter Milis gücü ve Orta Doğunun en donanımlı İslami Cihatçı Ordusunun ayak seslerinin 2023 yılına ayarlanması Üzerine ;

Faşist Türk egemen Sermayesinin ekonomik çıkmazı sonucu Kemalist Cumhuriyetten Yeşil İslami Cumhuriyete adımlaması.. 

Türk ekonomisinin Emperyalistlerin Pazar dalaşında Kemik kapma yarışı ve 2023!

Türk Hakim Sınıflarının ekonomik ve siyasal ıstikrar için yeşil ışık yaktıkları AKP 2003 yılında İktidara getirilmesiyle başlıyan 15 Yıllık süreç Türk Sermaye sınıfının niyetini açıkça ortaya çıkarmıştır.

Çünkü Süper Emperyalistlerin Orta Doğunun Pazar Paylaşımın da Mevcut Kürt Pazarını elde tutması için ve yeni Osmancılık yayılma hesapları iştahını kabartığını ve yeni Pazar kapmalarda bana hangi kemik düşer düşüncesiyle ABD ve AB Emperyalistlerin hazırladığı yeni Proje BOP (Birleşik Orta Doğu Projesi) basına Ilımlı islam adına uzun bir süreden beri hazırlanan Erdoğan getirildi.

Türk hakim sınıfları AKP le birlikte Türkiye Toplumunu ilk başta Demokrasi,Kürt sorunun çözümü vs adı altında,Devletin tüm Kurum ve kuruluşlarını yeniden dizayn edebilmek için, İslami Seriatçılığa uygun başta Emniyet ve Ordu teşkilatını yeniden diziyan etmek tüm alanlara Ilımlı islamcılık adı altınada Partizanlaşma süreci taki son seçimi de katliamlar yaparak iktidarı AKP nin elinde tutturan Türk egemen sermayesi, bir tiyatroyla 15 Temmuz darbesiyle,toplum OHL ve KHK lerle son hamle yapılarak tüm Muhalif kesimlerine şiddet ve Terör uygulayarak arka Cepheyi sağlama almayı esas alan egemen sınıflar, Kürt Pazarını ve Kürtlerin Devletleşmesinin önünü kesmek amacıyla ve Orta doğudaki pazar da kemik kapma saldırganlığı, ABD nin dönemin Dışişleri Bakanlığı yapan CONDOLİSE RİCE Orta Doğuda Devletler,Hükümetler ve Liderler değişecek açıklamasından bağımsız değildi.

ABD ve AB desteğiyle oluşturulan Şeriatçı Kafa Kesici katiller DAİS, El Nusra ve benzeri emperyalist ve gerici devletler destekli Çihatçı örgütlerin başına Erdoğanı getirerek sahneye çıktı.

Türk hakim sınıfları AKP ye tam yetki vererek AKP bu 15 yıllık süre zarfında kendi Pramilliter yapılanmasını da oluşturdu.Bu paramilliter oluşumları sonlardır :

YEŞİL GLADİO ÖRGÜTLÜKLERİ:

1-SADAT

2-Osmanlı ocakları

3-Halk Özel Hareket

4-İHH yardım Kurumu Dernekleri—Kimse yokmu dernekleri

5-696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler….

1-SADAT Uluslararası savunma, Askeri eğitim ve Danışmanlık Şirketidir.SADAT kendisine şöyle demektedir:

SADAT A.ş. ticari bir şirkettir. şirketimizin amacı, misyonu ve vizyonu açıktır. Şirket kurucularının tamamı Sünni (Ehl-i Sünnet) akidesine sahiptir. Ehl-i Sünnet akidesine göre Ashab-ı Kiram 23, Tabiin 24 ve Tebe-i Tabiin yanı Peygamber Efendimizden sonraki 2 asırda yaşayan müminler Selef-i Salihin 25 (kısaca Selef) olarak isimlendirilmektedir. Bunlardan sonra gelen tüm müminler Haleftir.

SADAT, AKP destekli ve İslamcı yeşil sermaye destekli Özel savunma ve danışmanlık yarı resmi bir Pramilliter özel ordu yapılanmasıdır.SADAT Türk silahlı kuvveti ve Emniyet Teşkilatına PERSONAL alımında yetkilidir.Bu özel güvenlik şirketti temsilcisi Emekli General Adnan Tanrıverdi şöyle der”

Esasen her ikisinin de SADAT A.ş.’ye ihtiyacı bulunmamaktadır. Buna rağmen ticari bir kuruluş olarak şirketimizden talep edilirse TSK ve Emniyet Teşkilatımıza Danışmanlık ve/veya Eğitim hizmeti sunmaktan onur duyarız.”der

Kemalist ve İslamcı Sermaye sınıfı AKP ye bağlı bu Paravan Pramilliter yapı, Türkiyenin Belli yerlerinde Askeri Eğitim Kampları kurarak silahlı eğtım vermektedir. Özellikle bu Yeşil Gladyo Gezi direnişinden sonra ,oluşacak Toplumsal Kürt ayaklanmalarında kullanılmak üzere kurulmuş ve İslam Cumhuriyetini yavaş yavaş inşa örgütüdür.Her nekadar desede biz bir Ticari Kurumuz desede doğru değildir;çünkü icraatları tersini söylemektedir. Bu kurum 15 Temmuz darbesi denilen Ordu içinde Kemalist Eğilimli kesimi Tasfiye etmede Askerlerin katledilmesinde eğitim kamplarından eğittiği IŞİD çi EL NUSRACI,HALK ÖZEL HARAKET elamanları ve OSMANLI OCAKLARI elamanları bu katliamda kullanıldı.Bu Yeşil Gladio Milis, Suruç ta katledilen İki Polisin,Suruç ,Diyarbakır, Ankara Katliamı ve  HDP Parti binalarının bombalanmasında sorumludur.

“SADAT A.ş. Türk Ticaret Kanunu ve Özel Hukuka göre kurulmuş Yasal bir Şirkettir. Devletlerin Orduları ve iç Güvenlik Teşkilatlarına Stratejik Danışmanlık ve Özel Eğitim hizmetleri sunmaktadır. Hizmet verdiği devletleri Türk Dış politikasına uygun olarak ülkemizin dost ve müttefiki olan ülkeler arasından seçmektedir. SADAT Paramiliter / Terörist Gruplarla Çalışmaz, Sadece Ülkelerin Resmi Orduları ve Polis Teşkilatlarına Hizmet Sunar. SADAT A.ş.’nin misyonu ve vizyonu açıktır.”AKP sadece Parti değil Türk egemen sınıfının değil Orta Doğunun en donanımlı İslami cihatçı yapılanmasıdır. Çetelerle yürütülen Vekalet savaşının yönlendiricisi SADAT`tır. SADAT Arap baharı döneminde Mısır`da Müslüman kardeşler gurubuna,Libyada Kadafinin devrilmesindeki Pramilliter güçlerin eğitiminde Suriyede bulunan Pramilliter Muhaliflere Askeri ve Lojistik yardımlarında bulunmaktadır. Askeri ve lojistik eğitimde Sadat elamanlarinin savaşta hayatını kabettiği bilinmektedir. SADAT, CIA ,MİT Elamanları tarafında uzmanlaştırılarak,bu Yeşil Gladyo hem Ülkedeki Askeri hemde Suriyede ÖSO ve İŞİD,ve diğer katillere Termal Füze nasıl kullanılır Tank ve Zırhlı taşıyıcıların kullanımı eğtiminde ayrıca askeri istihbarat, elektronik haberleşme ve teknik bilgiler verilen dersler arasındadır. Kimyasalların Nasıl kullanacağı eğitimi de vardır.Bütün bunlar hem Türkiye hem Suriye sınırları içinde gerçekleştirmektedirler. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) etiketini kullanan irili ufaklı gruplar; Rojava ve Suriye’de ABD, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan gibi ülkeler adına ‘vekâlet savaşları’ yürütüyor.

Bu ülkeler söz konusu gruplara; para, silah ve her türlü desteği cömertçe sunuyor ve bunu inkâr da etmiyorlar. IŞİD içinde ağırlıklı olan Çeçen İslamcı guruplardır.Vekâlet savaşlarında her ülkenin hesabı, önceliği ve hedefi farklı olsa da; Türkiye’nin hesabı Kürtlerle. ABD nin desteğiyle Türkiye’nin kurdurduğu Irak Şam İslam Devleti Örgütü, destek sunduğu El Nusra ,Fatih Sultan Mehmet Tugayları,Dais,Ehrar El Sam Taburu, Tehrir Suriya Taburu, El-rebi El-Erebi Taburu, Fecir El-Sam, Fetih El-Ula Tugayı, Asifet El-Simal TaEl Tewhburları, Sultan Muhamed Tugayı, Mele İbrahim Taburu, Muhammed Ordusu., gibi gruplar; Rojava’da Türkiye adına Kürtlere karşı vekâlet savaşı yürütüyor.Türkiye’nin hesabı Kürtlerle. Türkiye’nin kurdurduğu Irak Şam İslam Devleti Örgütü, destek sunduğu El Nusra gibi gruplar; Rojava’da Türkiye adına Kürtlere karşı vekâlet savaşı yürütüyor.

Faşist Türk Devleti ve AKP hükümetinin radikal İslami gruplarla ilişkisi Kemalist “Cumhuriyeti”nin miadını doldurması, 2023 yıllına kadar Ümmete dayalı bir İran vari İslam Cumhuriyetini kurmak. AKP, Rojava’da savaşan Irak Şam İslam Devleti örgütü yöneticileri ve üyelerin ailelerinin Türkiye’de özel Villalar verek ikamet ettirmektedir.

İşte SADAT, AKP Ordusu gibi faaliyet yürütmektedir. Suriye‘deki savaşta SADAT Elemanları yüksek maaşlar karşılığı çalıştırıyor.

Yayladağı’nda sınırın hemen diğer tarafında SADAT kampı şekillendiriliyor. Bu kamp SADAT için ön eğitim kampı olarak kullanılması , ayrıca Deniz Kuvvetleri’ne ait bazı araziler AKP trafında SADAT hibe edilmiştir. Bu yerlerde poligonlar ve simülasyon eğitimleri verilmektedir.Bu kamplarda Cihatçılar için envanterinde bulunan silah ve mühimmatlarda en dikkat çekeni elektronik haberleşmede kullanılan ve uydu mahareti gerektiren aletlerdir. Düşünün muhaliflerin kendilerine ait uydusu dahi var. SADAT için etiketlenen ve mühürlenen sandıklar. Rus yapımı tanklarda kullanılan zırh artırıcı ekipman bunlar. Bu tarz ekipman ise Rojava’da kullanılıyor.

Kısaca Türkiye hem muharip piyade silahları bunlar AK47’ler ayrıca mayın elektronik haberleşme üniteleri uydu desteği ve tanklar için kullanılan TOW cinsi silahlar sağlıyor. Bu silahlar SADAT aracılığı ile bölgeye gönderiliyor.

Örneğin Kürdistan coğrafyasında köylerin yakılması gerillaya desteği kesmek için uygulanan bir ‘gayri nizamı harp’ yöntemidir. Yani ahlaksız bir savaş şeklidir. Gayri Nizamı harp, “birebir silahlı veya silahsız insan öldürme, gerekirse düşmanın lojistiğini kesmek için düşmanın harp kaynaklarını İnsan da dahil öldürme”kurallarıdır.

Bütün bu ahlaksızlıklar güvenlik şirketlerine verilen hafif eğitim kanununa sığdırılmış ve bir de inşaatçılık vergi levhasına iliştirilmiş. Yani bir nevi minareye kılıf uydurulmuş ama o bile bu kurumun tam resmi karşılığını sağlamıyor. Açık söylüyorum SADAT devletin desteklediği gayri resmi bir cinayet şebekesi ve kurumudur.

ABD ve AB Emperyalistlerin Planı Türk egemen sınıfın çatı örgütü olan ve vekalet savaşını yürüten ÖSO üzerinden Rojava’nın hedef alınmasının sebebi ise, Kürt bölgesinin Irak ve Şam İslam Devleti örgütüne vaat edilmiş olması. Suriye’deki mevcut durumda bölgede birden fazla otonom bölge oluşacağı düşünüldü, bu bölgelerin Sünni bölgesi, Efrin`de oluşumunda kendilerine bir alan olabilir hesabı yapılmaktadır.Birde Türk devleti Rojava gibi Türkiye sınırının hemen yani başında Kürtlerin kendi ordusunu kurması, hatta bürokratik kurumlarını oluşturması siyasi paniğe neden oldu. Bu yüzden daha evvel liderleri Türkiye’de yıllardır iskân edilen bu örgüt Rojava’da Kürtlerin kurduğu istikrarı bozması için ivedi şekilde bölgeye sevk edildi.Çünkü‘KÜRTLERİN KENDİLERİNİ YÖNETECEK HALE GELMELERİNDEN KORKUYORLAR’

SADAT ilk girişte Ticari bir şirket olduğunu her ne kadar söylesede,Sünni (Ehli-Sünnet)yani Sünni inancını İslam da daha hakim hale getirilmesi ancak ve ancak CİHAT savaşlarıyla olacağını ve bütün İslamcı Tecavüzü,Kafa kesicilerin İdeolijik,Eğtım de bire bir rol ve yöneten bir Devlet içinde direk İslamcı sermayeye bağlı olan CIA nın yeni orta Doğunun Yeşil Gladyosudur. SADAT siyasi olarak AKP ye bağlı olan hatta Türk ordusunda daha ileri bir Askeri kurumdur. AKP 2023 teki hedefi iSLAM CUMHURUYETİ ilan etmede bu yeşil Gladyo rol alacaktır. SADAT a bağlı olan Türkiye ekseninde İslami Sivil toplum Kuruluşları OSMANLI OCAKLARI,Alperenler Ülkü Ocakları,HALK ÖZEL HARAKET direk SADAT tarafından sevk ve yönlendirilmektedir.

2-Osmanlı Ocakları:

Bu İslami Cihatçı Sünni(Ehli-Sünnet) Ocakları Ülkenin bir çok yerinde Dernekler kurarak sivil ayağını oluşturmaktadır.Osmanlı Ocakları 2005 yıllında Dergi bazında başlayıp 2009 yıllında Dernekleşir.”Dernek tüzüğü gerek pek çok yayın ve yayım kuruluşunda Osmanlı medeniyetini, kültürünü ve tarihini anlatmak, anlamak ve herhangi bir dil-din-mezhep-etnik köken-siyasi görüş-siyasi parti ayrımı yapmaksızın desede “ülkesini-devletini ve devletini yönetenlerini seven herkesi bu duygu ve ruhla bir arada toplamaya, toparlama çalışmak amacıyla başta Ankara olmak üzere pek çok il ve ilçede temsilcilikleriyle hizmet veren bir tüzelkisiliktir. Hiçbir siyasi partiden talimat almayan herhangi bir siyasi parti yahut oluşum içerisinde yer almayan osmanlı Ocakları ülkenin bütünlüğü ve beraberliği, milli duygu ve düşüncelerle, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde varlığını bilen, devletini Osmanlı medeniyetinin devamı olarak gören ve bu amaçla topluma ve kitlelere hitap eden bir sivil toplum kuruluşudur der”. İslami sermaye ve onun İdeolojik yapısını tamamlıyan SADATın organize ettiği ve Başkanı Kadir Canpolat`tır. Nokta Dergisi’nden Ertuğrul Erbaş’ın, derginin 24 Ağustos’ta yayınlanan sayısı için Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat ile yaptığı röportajdan çarpıcı satırlara yer verdi. Kadir Canpolat, açık kaynaklara bakıldığında, geçmişte devletin radarına takılmış bir isim.İlk İcraatları HİRANT Dinkin öldürülmesinde Trabzon Alperan Ocakları eski başkanlarından olan Mustafa Öztürkün ifadelerine göre Hrantin Dinkin cinayetindeki silahı temin eden kişi olduğu Emniyet Arşivlerinden mevcuttur. MİT le birlikte Almanyada başta Kürt ileri gelenlerine yönelik Silahlı saldırıların örgütlenmesi ve Diyarbakır Sporcusu Dersimli Deniz Nakiye Suikast ,bu kişi 2006 yıllında 16. Benedictus’Papaya Suikast edilecek gerekçesiyle Tutuklanıp hiç ceza almadan serbest bırakılır. Osmanlı Ocakları SADAT ın eğitip donattığı Canlı Bombacıların organizasiyonuda Suruç,Diyarbakır, Ankara, Adana HDP Binasına yönelik Bombalama, HDP Binalarını Kurşunlama, Alevi Toplumuna yönelik dönem dönem Tehdit ve Ev İşaretleme, KHK lerle işlerinden atılan Kamu emekçilerine yönelik Sokak saldırganlığı, Seçim döneminde Seçim Standlara saldırıları, Kitap evlerinin yakılması, Sokakta,Otobüste,Toplum yerlerinde Kadına yönelik saldırı ve Mahale baskısı Alevi Toplumuna yönelik saldırganlık ve Asimlasyona uygun faaliyetleri ki Alevi Toplumu çok büyük tehlike altındadır.

OSMANLI ocaklarının örgütlülüğü,Ülkenin 73 vilayetine yayılan ve sayıları giderek artan teşkilatı,Mafia ile Bağlantıları ve basını çeken Sedat Peker Mafası, Spor Kurum ve Cemmiyetlerinde,Kuran Kursu Vakıflarında,Ensar Vakfı vs.İnternet ve Sosyal Mediya örgütlülükleri, Avrupada DİTİB Cami ve Kurumlardaki örgütlülükleri, Yardım Kuruluşları olan İHH, Deniz Feneri, Kimse Yokmu yardım derneği, zgür-Der ve Haksöz grubu ,HÜDA-PAR ,OSMANİA GERMANYA (Almanyadaki Osmanlılar)Hollandadaki Konsolosluklarında ve Camilerdeki faaliyetleri, Almanya’daki Osmanlı Ocakları, Ülkücü faaliyetler, AKP için yurtdışı lobisi yapan UETD Derneği, Vatan Parti’sinin gençlik örgütü TGB’nin faaliyetleri,Osmanlı Ocakları’nın MHP ve BBP ile bu partilerin yurtdışındaki örgütleriyle bağlantıları, Almanya Yeni Türk Komitesi-Bağımsız vatansever örgütlülükleri,Kefenli liderin kefenli askeri olmak.”

Ocak Başkanı Canpolat’ın manifestosunun bitiş cümlesi de şöyle: “Halkına hizmet için kefen giyinmiş bir lider; Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN, Osmanlı Ocaklarının NAMUSU olduğunu da herkes bilmesi gerekir.”der. Bütün bunlar 2023 yıllındaki İslam Cumhuriyetinin İlanın Ayak sesleridir.

3-HALK ÖZEL HARAKET:

Halk Özel Haraket SADAT tarafından sözde 15.Temmuz Darbesi Tiyatrosunda Türk Ordusuna yönelik bir Temizlik Oparasoyonunda Askerlerin Kafalarını Kesme ve katliamda kullanılan Yeşil Gladıyonun Sivil-Para Milliter Millis Gücü dür.

Bu paramilliter Milis gücü HÖH,Türkiyenin 22 İlinde dernekleştikleri Türkiye genelinde 121 Şubeleri, 7000 üzerinde Üyeye sahip olduklarını dile getiren Resmi Dernek Başkanını olan Fatih Kaya şu açıklamalarda bulunur. “Bizler 15 Temmuzdaki hain Darbe girişiminden sonra16 Temmuz sabahı Meydanlarda çadır kurarak,sempati olsun diye HÖH çadır kurduk”der! Düşünmek gerek,Türk Askerlerine yönelik Canice Linç ve Kafa koparmalar bugünkü ABD CIA ve AB Emperyalizmin Orta doğu Halkına Özellikle Kürt ulusu ve diğer Alevi Yezidi Hıristiyan Halkına karşı Vahşi cinayetlerinin Yoksul Türk Askeri üzerinde Türkiyede yaşayan Halklara açık bir 2023 Provasıydı. HÖH Başkanı Fatih Kaya SADAT ın paramilliter Millis örgütlüyecisi ve Eğitmenidir. Bu zat Suriyede Türkmen Cephesinin de eğitmeni olup oldukça SADAT tan yüklü maaş almaktadır. SADAT Tarafından görevlendirilen bu Katil cani,Muhtarların,Bakkal,Berber,Fırıncı Gerici Güruhların 2023 e hazırlık için SADAT tarafından Türkiyenin belli yerlerinden Oluştırulan Kamplarda İslami cihatçı, ganimetçi ideolojik ve Silahlı eğtımler vermektedir.Yarı paramilliter milis dedikleri Sokağa çıkarıp HÖH yazılı OSMANLI Ablemli Arabalarla dolaşmaları Toplumun diğer kesiminin üzerine salacak bir çalışma içerisindedirler.

MHP li Sinan Oğan ve Meral Akşener´in dile getirdiği AKP nin bu Sivillere Silahlı eğitim veriyor demeleri boşuna değildir. Bu paramiliter Yeşil Gladyuo çok korkunç silahlandırılıp 2023 e doğru tüm Pratiksel Askeri İdeolojik eğitimlerini hazırlamaktadırlar.

Başta Komünistler olmak üzere Kürtler ki Kürtler Örgütlü ve Silahlı bir güçtür, fakat Alevi Toplumu çok açıkça büyük bir Tehdit altındadır. Bu Paramilliter güç Gezi gibi,Toplumsal ayaklanmaların bastırılmasında,İşçilerin,Memurların Kadınların,Öğrencilerin Sosyalistlerin en Demokratik hakları için Sokalara çıktığında bu Katiller katliam görevlerini yapacaklar.

AKP`nin yapılacak Genel seçimlerde kaybetmesi durumunda bu Oluşumlar (Yeşil Gladyo) örgütlenmeleri harekete geçirilecek ve muhalif kesimlere saldırtılacaktır. En çok Komünistler bu sürecin hazırlıklarını anlamak ve ona göre gerekeni yapmak hazırlıklı olmak  zorundadırlar.

Diğer Faşist Türk Partiler MHP,CHP,İYİ Partileri sözde Parlementoda verdikleri HÖH Önergesinde bu oluşumun,Devletin resmi kuruluşlaruna bağlı olup olmadığı,Teçhizatların hangi mevzuat uyarınca bulundurulduğu bu araçların Trafikte serbestçe dolsimda halkın mal ve can güvenliği için bir tehdit olup olmadığı,bu araçların bir çok Şehirde dolaştığını söylemektedir. Bu cinayet şebekesi örgütü hakkında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu şöyle der”Halk Özel Harekatla ilgili açıklamaları “derhal kapatılmalıdır”,Dernekler kanuna aykırıdır.”Açıklamayı HÖH adına yapan Fatih Kaya “Milli birlik ve beraberliğin buluşma noktası olan yerli STK HÖH tür, milletimizin gür sesi olmaya ve Toplumun içerisindeki Vatanseverlerin bir çatı altında toplanması için öncülük eden bir oluşumdur” der bu kadar net ve açık! Suriyede Türkmen Dağındaki Kayı (İYİ)Tim komutanı olup sosyal mediada şöyle ifade eder”15 Temmuz darbesini,bunu bir Cihad olduğunu İnsanların bilmesi gerekiyor.Baş Komutan Recep Tayip Erdoğan bizlere meydanlara çıkmamızı söyledi.İster 1 Hafta ister 1 Sene fark etmez nöbet tutmaya devam edeceğiz. Cihad kolay kolay ilan edilmez. Devletimizin başı, başkomutanımız Recep Tayip Erdoğan bizlere cihad ilan etti.Bizler Elhamdullah Osmanlı nın Torunlarıyız” Bu açıkça 2023 te İran vari İslam cumhuriyetinin ilanı değilmidir?

 

4-İnsani Yardım Vakfı -İHH- yardım Kurumu Dernekleri—Kimse yokmu dernekleri Deniz Feneri, Hüda-Par, Özgür-Der:

İnsanı Yardım Vakfı(İHH)İHH İnsanı Yardım Vakfı, 1992 yılında ortaya çıkan Bosna Savaşı’na kayıtsız kalamayan gönüllülerin başlatmış olduğu insanı yardım çalışmalarının, 1995 yılında vakıf olarak yapılanması ile İstanbul’da kurulur. Bosna Savaşı’nda Yardım adı altında CIA ve MİT in Yoğuşlaviya yönelik Elaman , Para ve Silah aktarımında bulunmuştur. İHH, 110 ülkede örgütlü ve İslami görünümden gocunmayan bir vakıf. Şimdi büyük bir para, Araç ve Gereç aktarımında başat rol almaktadır.

İHH,Deniz Feneri ve Kimse yokmu gibi yardım kuruluşu, HÜDA-PAR,  Oğur- Der Mısırda Müslüman Kardeşlerle İlişkide olup İslamı yayma adı altında Orta Doğu Projesi olan ve ilk Katliamların Pratik faaliyeti olan Libyanın düşürülmesi Suriye ekseninde aynı Projeyi uygulamaya koyan ABD ve AB Emperyalistleri ve Gerici Devletlerin Sürüye ye İslami katillerin gönderilmesinde hem Ülke genelindeki İslami kurumlardan ve Toplumunda Parasal Maddi Manevi,İnsan aktarımları bu Örgütlere Irak Şam İslam Devleti, Ahrar El Şam, Zinnüreyn Tugayları, Muhacirun Tugayı gibi gruplara İHH ve Kimse yokmu, Deniz Feneri yardım kurumları dahada ileri giderek sağlık üniteleri, bizzat savaşçıların faydalandığı mobil fırınlar ve yüklü miktarda parasal aktarımında başat rol aldılar.

Türkiyenin Batısında,Karadeniz Bölgesinde, ve Konya da Avrupanın bir Çok ülkesinde elde ettikleri Maddi Manevi yardımları aktarımında Türkiyenin Doğusunda da HÜDA-PAR ve Özgür Der İnsan aktarımında yer alır. Bu gerici İslamcı Kürt- Erdoğancı yapılanma HİZBİ-KONTRA olarak ta bilinen yapı DAİŞ in KOBANİ İşgaline karşı can siper olan Diyarbakır Halkına karşı Tetik çeken ve 40 üzerinde Kürt Yurtseverin katledilmesinde yer alan devlet destekli Pramilliter Milistir. Diyarbakır Özgür-Der temsilcilerinden olan Ebu Yahya Kürdi takma isimli kişi Ahrar Şam denilen örgütün temsilcisi ve kurucularından olup aynı zamanda, bu örgüt bugün Rojava’da kendi kardeşlerine Irak ve Şam İslam Devleti şemsiyesi altında kurşun sıkanlardan biridir. Bu arada bahsedilen kişi aynı zamanda HÜDA-PAR’lıdır.

İHH’nin parasal kaynağı topladığı zekât ve yardımlarla birlikte,eskiden Fevzi Paşa Caddesi üzerinde mütevazi bir dairede faaliyet gösterirken şimdi gemiler ve Tır filoları satın alan, dünyanın her yerine kolayca ulaşabilen dev bir holding haline gelmiştir. Bu yardım kuruluşu olarak faaliyeti bütün İslami Cemaat larla bağlantısı vardır.Suriye’de muhalefete destek veren cemaatler, Selefi ve iktidara yakın olan cemaatlerdir. Bunlar genelde İstanbul-Konya-İzmir gibi bölgelerde daha yoğunlar. Gülen cemaati, İHH,Deniz Feneri ve ‘Kimse Yok Mu’ derneği vasıtasıyla büyük oranda bir yardımı bölgeye gönderiyor. Bu biliniyor, nitekim yayın organlarında da açıkça bir yönlendirme söz konusu. İsmailağa cemaati biraz daha etkindir. Bu yardım Kuruluşları olarak bilinen CIA-MİT Organizeli(Sözde Sivil Toplum Kuruluşu )olan 1992 yıllında Bosna Hersek te yardım adı altında Cihatçı aktarımında, Para Araç Gereç,Teknik Malzeme aktarımında, Kosova savaşında Esir alınan Askerlerin Organlarını çıkarıp Organ Mafyalarıyla para kazanmak, Çeçenlere Rus savaşında büyük yardımlarda bulunması vs.

5-696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler:

Türk egemen sınıflarının ülkede giderek Siyasi ve Ekonomik kriz nedeniyle ve Orta doğuda Pazarların yeniden El değiştirmede Kemik kapması için AKP ile başlatılan Başkanlık sistemi adı altında Emperyalist destekli Darbe Tiyatrosuyla Toplumu Baskı altına almak İşçi sınıfının Kamu emekçilerinin ve Kürt Ulusunun demokratik haklarının gasp etmek amacıyla OHAL le birlikte yeni bir döneme girmiş oldu. İslamcı ve Kemalist Sermaye daha fazla sömürü yapmak için 90 Yıllık Kemalist Cumhuriyetin günümüz koşullarina cevap veremediğin den dolayı ve Dünyadaki Konjüktörlerin değiştiği varsayımıyla dah baskıcı Katliamcı Kanunlara ihtiyaç duymaktadır. İşte OHAL le Başlıyan süreç Kanun Hükmünde Kararnamelerle toplum susturulması gerekmektedir. Bu iki yıl içinde çıkarılan KHK lerle, İşçi sınıfının Demokratik Grev hakkı,Kammu Emekçilerine yönelik Saldırılar,ve işten atmalar,TMMO,TTBO,Yargıya yönelik saldırılar ve Haklarının geri alınması,Ülkenin CoğrafyasınınParsel, Parsel satılması,Kamu Mallarının ve Fabrikalarının Satılması bütün bunların yapılabilmesi için Yeşil-Kara Türk egemen sermayesi AKP`ye tam yetki vermiştir. Bu KHK lerle yetinmeyen Türk egemen sınıfı Gezi ayaklanması gibi Toplumsal hareketlerin önünü kesme amacıyla çıkarılan 696 sayılı KHK yeni bir Kanun bu Maddeyle Darbe ve Terör ihtimali olan eylemlerde Sokağa çıkan Halkın Yeşil Para-Milliter-Millis gücüyle müdahale etme imkanı öldürme, yaralama Gasp yetkisi vermektedir ve hiç bir Cezai uygulaması olmayacaktır. Bu 696 sayılı KHK le Erdoğan a yönelik her türlü Sokak eylemine „Terör „diye saldıracaklardır.

Sonuç olarak Türk egemen sermayesinin Siyasal yürütücüsü olan AKP, 90 yıllık Kemalist Cumhuriyetinin artık Miadını doldurduğunu dünya Konjoktürüne uygun yeni bir sisteme ihtiyaç duyulduğu bununda Yeşil İslami Cumhuriyet şeklinde 2023 te netlik kazanacağı açık ve nettir. Dikkat edilirse Faşist Erdoğan ın bu son günlerde,“İstiklal Marşının artık bu konjüktöre uymadığını söyleyerek, Torununun her Sabah Mehter Marşı dinlediğini“ belirtir. AKP nin bu 15 yıllık politikası kendi başına olan bir Siyasal faaliyet değildir. ABD-AB menşeli bir Orta Doğu Projesi olduğu açık ve nettir. Açıkçası Türk egemen Sermayesinin Kemalist veya İslamist İdeolojide olması pek te önemli değildir. Dikkat edilirse Kürt sorunu Müzarekelerle çözülür ayağıyla,Yavaş yavaş Demokratik değerlere saldırısıyla başlayan,Toplumun giyim Kuşamına,Tolumun ne yiyeceği ne içeceği,Toplumun gülmesine,Toplumun hangi arabaya, Taksiye binmesine yönelik, Mahale, Şehir baskısının alabildiğince artması, bütün bunlar 2023 ün ön Provasıdır.

ZÜLFÜ SAYDAM