Ana Sayfa Avrupa ALMAN HUKUK SİSTEMİ KOMUNİSTLERİN AKIL SAĞLIĞINI SORGULUYOR!

ALMAN HUKUK SİSTEMİ KOMUNİSTLERİN AKIL SAĞLIĞINI SORGULUYOR!

Münih TKP/ML davası tutukluklarından Müslüm Elma mahkemede daha önce biyografisini okumuştu. Mahkeme heyeti dünkü (17.09.2018 )  duruşma günü bir Psikiyatrist Doktoru bilirkişi olarak görevlendirmişti. Müslüm Elma biyografisini okuduktan sonra hem mahkeme heyeti hem de bu psikiyatrist doktor  sorular yöneltmişti.

Dünkü duruşmada bu soruları yanıtlayan Müslüm Elma ;

“Mahkeme heyeti davayla aslında ilgisi olmayan, çocukluğunda herhangi bir yaralanma, kafa travması, epilepsi gibi hastalıklar olup  olmadığına,  doktor da  Türkiye’de yaptığı ölüm oruçları sonuncunda gelişen Korsakow-Wernicke hastalığı tanısı için beyin MRT Manyetik Rezonans)  çekilip çekilmediği gibi, sorular yöneltti. Gerçekleri ortaya çıkarma niyeti olmayan,  hatta T.C.’nın faşist karakterini yok sayan mahkeme heyetini, yüzlerce devrimcinin şehit  düştüğü, sakatlandığı ölüm oruçlarının nedenleri hiç ilgilendirmemektedir. Kendisine bu yönlü hiçbir soru  gelmemiştir. Ya da Müslüm Elma`nın 20 yılı aşkın süren cezaevi yaşamı,  gördüğü  ve gördüğü diğer baskı ve uygulamalar mahkeme heyetinin ilgi alanına girmemektedir. Faşizme karşı haklı bir mücadeleyi ‘’terörizm’’ olarak damgalamak yetmiyor anlaşılan. Faşist T.C.’ ye karşı olmak için akıl sağlığının bozulmuş olması gerektiğini düşünüyor herhalde. ” diyerek ”

“Şu gerçeği kabul etmek bir zorunluluktur. Bugün bir yanda sınıf savaşımını rededen ezen ve ezilen çelişkisini yok sayan varolan zenginliklerin adaletsiz bölüşümünü ya ” şansa! Yada ” yoğun çalışmaya” bağlayan egemen güçler, diğer yanda tüm bunların varlığını nedenleriyle birlikte ortaya koyan Adalet-eşitlik ve özgürlük mücadelesini yürüten ilerici ve devrimci güçler.Egemenlerin devrimci özneleri birer “hastalıklı vaka” olarak görmeleri ; yada “vatan haini” veya ” terörist” olarak değerlendirmeleri egemen hukuk sistemi anlayışının bir ürünüdür. Gerçekleri gizlemenin- örtmenin bir başka şemsiyesidir.”  diye cevapladı.

TKP/ML Münih davası 24 Eylül 2018 Pazartesi günü devam edecek.

Avrupa Partizan devrimci komünist tutsaklarla dayanışmayı yükselterek devam ettirmek gerektiğine dikkat çekerek, görülmekte olan duruşmalara tüm ilerici, demokrat ve devrimci kesimleri katılmaya ve tutsak devrimcileri sahiplenmeye devam etmeye çağırdı.