Ana Sayfa Avrupa Almanya`da İsyancı Müzik Festivali: Dr. Banu, Dr. Sinan ve GRUP YORUM…

Almanya`da İsyancı Müzik Festivali: Dr. Banu, Dr. Sinan ve GRUP YORUM…

TRUCKENTHAL : Hafta sonu Thüringen`in Truckenthal kasabasında “Rebellischen Musikfestival” İsyancı Müzik Festivalinin 3. gerçekleştirildi. Enternasyonal Müzik gruplarının katıldığı Festivale  binlerce izleyici katıldı.

MLPD`nin davet ettiği festivale PARTiZAN da bir delegasyonla  katıldı. Festivalde stand açarak Partizan dergisi ve Yeni Demokrasi gazeteleri kitleye ulaştırıldı. Hindistan Kadın örgütü temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirildi. ICOR bileşeni devrimci örgütlerle ikili görüş alışverişinde bulunuldu. PARTiZAN heyetine, ICOR Koordinatörlerinden Monika Gärtner ve MLPD dış ilişkileri Türkiye ve Kürdistan masası sorumlularından Horst Dotten eşlik etti. MLPD ( Almanya Marxsist Leninst Partisi ) başkanı Gabi Fechtner`in sıcak ve yoldaşça karşılamalarıyla ikili ilişkilerin geliştirilmesine yönelik görüşmelerin yapılması kararlaştırıldı.

TKP/ML davası tutsaklarından Dr. Banu ve Dr. Sinan ın da  özel olarak davet edildiği festivalde, Grup Yorum`un sahne alması öncesi, Monika Gärtner, Dr. Banu ve Dr. Sinan`ı sahneye davet etti. Binlerce kitleye yönelik olarak Dr. Banu ve Dr. Sinan tüm TKP/ML davası tutsakları adına kitleyi selamlayarak, ” Bizler Komünist devrimcileriz. Bizleri tutsak ederek, baskı uygulayarak, izolasyona tabi tutarak yıldırmaya çalışanlar bilmeliki; Bizi haklı devrimci mücadelemizden alıkoyamazlar. Emperyalist -kapitalist sömürünün savaşların, katliamların, faşist baskıların ve her türlü sınıfsal ve cinsel eşitsizliğin hüküm sürdüğü bu dünyayı, değiştirmek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Yaşasın Marksizm,Leninizm Maoizm ! “ diyerek Tutsaklık süreçlerinde devrimci dayanışmalarını esirgemeyen tüm kişi kurum ve örgütlere teşekür ettiler. Kitle hep bir ağızdan ” Tüm Politik Tutsaklara Özgürlük!” sloganını haykırdı. Ardından Grup Yorumun sahne aldığı Festival coşkulu bir atmosferde gerçekleşti.

Thüringen Polisinin ve Staatschutz” un engelleme girişmleri ve Grup Yorumu bir terör örgütü yandaşı gibi gösterilmeye çalışılmasına karşı MLPD den Stefan Engel ve Die Linke adına Alman Güvenlik birimlerinin tutumunu kınayan  konuşmalar gerçekleştirildi. Grup Yorum un seslendirdiği devrimci marşlar eşliğinde kitle halaya durdu. Grup Yorum`a yönelik baskı ve engelleme girişimleri kitle tarafından ” Grup Yorum Halktır, Susturulamaz!” şeklinde sloganlarla protesto edildi. 3 gün süren Rebellische Müzik Festivali daha başka devrimci ve isyancı Müzik gruplarının sahne almasıyla devam ediyordu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.