HaberlerTürkiye

Ankara, Adana ve Mersin’de gözaltı terörü !

Ankara, Adana ve Mersin’de bu sabah gerçekleşen polis baskınlarında onlarca kişi gözaltına alındı.
Türk devletinin toplumsal muhalefeti hedef alan polis baskınları ve gözaltı terörü sürüyor. Bugün sabah saatlerinde de Ankara, Adana ve Mersin’de yapılan polis baskınlarında onlarca kişi gözaltına alındı.

Ankara’da HDP yöneticilerinin de aralarında olduğu 15 kişi bu sabah yapılan polis baskınlarıyla gözaltına alındı. Sosyal medya üzerinden “örgüt propagandası yapmak” ve “örgüt üyeliği” iddialarıyla gözaltına alınanlar arasında şu isimler bulunuyor: HDP Çankaya İlçe Eş Başkanı Ramazan Karakoç, Mamak İlçe eski Eş Başkanı Serpil Köksal, Gülistan Yavuz, Ahmet Altunkılıç, Şahin Topuz, Hayati Konukçu, Tayfun İşçi, Umut Yılmaz.

Adana’da Ceyhan, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinde eş zamanlı yapılan baskınlarda 18 kişi gözaltına alındı. Polisin gözaltına gerekçe olarak sosyal medya paylaşımlarını ve 5 yıl önce gerçekleşen bir eylemi öne sürdüğü, “örgüt propagandası” iddiasını ortaya attığı ifade edildi.

Mersin’de bu sabah yapılan baskınlarda ise 3 kişi gözaltına alındı. Birleşik Devrimci Parti PM üyesi Cansu Esenli ile Muhittin Uluçay ve Uğur Avcı’nın gözaltına alındığı bildirilirken, gerekçe hakkında bilgi verilmediği kaydedildi.

bağlantılı haberler

ilginizi çekebilir

Close