Ana Sayfa Avrupa ATİGF`den Çağrı; Emperyalistlerin Topyekün Saldırısına Karşı! Emekçilerin Güçlü Direnişini Örgütleyelim!

ATİGF`den Çağrı; Emperyalistlerin Topyekün Saldırısına Karşı! Emekçilerin Güçlü Direnişini Örgütleyelim!

Emperyalistlerin Topyekün Saldırısına Karşı! Emekçilerin Güçlü Direnişini Örgütleyelim! 

20 Eylül günü Avusturya’nın Salzburg şehrinde AB Hükümetleri toplantısı düzenlenecek. Son dönemde Avusturya’nın en gerici hükümetlerinden biri olan ÖVP-FPÖ koalisyonu sırasında Avusturya’ya devredilen 6 aylık AB Başkanlığı uygulaması ile; “Güvenlik ve göç”, “dijital ekonomi” ve “Batı Balkanlar ve Güneydoğu Avrupa’nın AB’ye yakınlaştırılması” olmak üzere üç temel eksen üzerine kurulu ilk toplantı Salzburg şehrinde yapılacak.

Göçmen “krizi” bahane edilerek FRONTEX’in (AB Dış Sınırlarını Koruma Ajansı) geliştirilmesi gündeme gelirken, FRONTEX yüzünden Yunanistan ve İtalya sınırlarında ölen yüzlerce mülteci ise tekrardan hedef tahtasına konuyor. Halen Türkiye devleti üzerinden Ortadoğu’daki emperyalist uşağı gerici örgüt ve çeteler beslenirken, bizzat AB emperyalistlerinin sebep olduğu çatışmalardan kaçanlar üzerinden AB emperyalistleri tekrardan kendi kirli ellerini temizleme çabası gösterecektir.

Ayrıca internet ve teknoloji kullanımı üzerinden emekçilere ait her türden verinin devletler tarafından toplanarak arşivlenmesinin ve dünya genelinde “anti-terör konsepti” kapsamında legal veya illegal olarak devletler tarafından kullanılan Stadt-Trojen (Devlet Virüsü) uygulamasının tartışılacağı toplantıda bu kapsama yarı-üyelik almış devletlerin de katılması istenmektedir.

Dünyada uyguladıkları devlet terörünü kendi ülkelerindeki emekçi halklara uygulama niyetinde olan ve yarattıkları savaşların oluşturduğu göçmenliği de engellemeye çalışan AB emperyalizmine karşı Salzburg’da Avrupa halklarının meşru ve devrimci öfkesini göstermek, hem egemenlerin yüzüne hem de onların yalanlarına inananlara gerçeği haykırmak her geçen gün gericileşen AB gerçekliği için tüm devrimci demokratların görevi haline gelmiştir.

ATİGF olarak Salzburg’da 20 Eylül günü düzenlenecek protestoya demokrasiden ve insan haklarından yana olan, kendi varlığının meşruluğundan güç alan tüm kişi ve kurumları çağırıyoruz. Onların topyekün saldırılarına karşı herkesi halkların enternasyonalist dayanışmasında yerini almaya çağırıyoruz.

TARİH: 20.09.2018 (Perşembe)
SAAT: 11.00
YER: SALZBURG/HAUPTBAHNHOF

(ATİGF) Avusturya Türkiyeli İşçi ve Gençlik Federasyonu