Ana Sayfa Dünya ATİNA’DA TKP/ML’NİN 46. YIL AFİŞ ÇALIŞMALARI

ATİNA’DA TKP/ML’NİN 46. YIL AFİŞ ÇALIŞMALARI

TKP/ML nin 46. kuruluş yıldönümü etkinlikleri Yunanistan`da sokak çalışmaları, Afiş, Sticker asma şeklinde gerçekleştirildi. Kardeş Parti YKP/ML ile ortak sürece dair açıklamalar gerçekleştirildi. 24 Nisan 1972 de Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya yoldaş önderliğinde kurulan Partimiz TKP/ML nin kuruluşunu kutlamak ve Yunan halkına duyurmak için sokaklara yapılan afişler dikkat çekti.

46 yıldır halk savaşı ve demokratik halk devrimi iddiasını taşıyan, yengi ve yenilgilerle her türlü düşman saldırısına gücü oranında karşı durma, reformist, tasfiyeci ve hizipçi anlayışla mücadelede Marksizm-Leninizm-Maoizm silahını bir an dahi elinden bırakmadan halka, devrime ve partiye olan bağlılık ve kararlılığıyla kendi öz gücüne dayanarak bulunduğu her alanda çalışmalarını yürütmeyi sürdürüyor.

Bizlerde TKP/ML taraftarları olarak Yunanistan’ın başkenti Atina’da TKP/ML tarafından “46. YILINDA ŞAN ve ŞEREF OLSUN PARTİMİZ TKP/ML’YE” şiarıyla Yunanca yazılı stickerlar Atina’nın merkezi noktalarına yaklaşık bir hafta önce yapılmaya başlanmıştı. 27 Nisan Cuma günü ise Türkiye’li ve dört parça Kürdistan’dan siyasi mültecilerin yoğunluklu kaldığı Lavrion’un merkezine TKP/ML-TİKKO-TMLGB imzalı stickerler asarak çalışma sonlandırıldı.

Yunanistan`dan TKP/ML taraftarları

28.04.2018