Ana Sayfa Avrupa MOR-KIZIL KOLEKTİF VE İTİF: Avrupa’nın Irkçı Göç Politikasına Karşı Yumruklar Yukarı!

MOR-KIZIL KOLEKTİF VE İTİF: Avrupa’nın Irkçı Göç Politikasına Karşı Yumruklar Yukarı!

Avrupa genelinde giderek artan ve sağcı-ırkçı partiler tarafından seçim propaganda ve vaatlerine dönüştürülen mülteci ve göçmenlikle ilgili yasalar, son derece olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

AB emperyalistleri, Avusturya’nın önerisiyle, AB sınırları dışında (Türkiye ve Kuzey Afrika, vb yerlerde) kurmayı planladıkları merkezi müteci kampları yapımını göndemlerine almış durumdadırlar.

AB’nin dayatması ile daha da sıkı bir şekilde sınırlarını ve limanlarını mültecilere kapatan Malta ve İtalya’dan dolayı, son dönemlerde yüzlerce mülteci yaşamlarını yitirmişlerdir. Önceki aylarda 560 kişi bu politikalardan dolayı yaşamını yitririken, bu oran son aylarda yirmi katı düzeyine çıkmıştır.

AB tarafından yapılması planlanan merkezi mülteci kamplarına, İsviçre devleti de ciddi derecede finansman desteği sunmaktadır.

Dublin sözleşmesini destekleyen ve uygulayan İsviçre devleti, keza kendi sınırları içerisinde de merkezi mülteci kamplarını oluşturarak, buraları adeta toplama kamplarına dönüştürmek istemektedir.

Avrupa Birliği ve İsviçre devletinin mültecilere dönük yürüttüğü ve uyguladığı ırkçı-gerici politikalara karşı, göçmen emekçileri karşı durmaya, mücadele etmeye çağırıyoruz.

Akdeniz’de Ölümlerin durdurulması, ölümcül göç politika ve uygulamalarına, ırkçı ajitasyon ve propagandalara, kapitalizme ve gericiliğe, ırkçı-ayrımcı politikalara karşı, sokağa, mücadeleye!

Sınırsız ve özgür bir dünya için, yumruklar sıkılı ve yukarı!

Bu amaçla, 14 Temmuz 2014 Cumartesi günü, saat: 14:00’te, Zürih-Limmatplatz`da gerçekleştirilecek yürüyüşe, başta kadınlar olmak üzere, tüm göçmen-yerli emekçileri katılmaya, geleceklerini sahiplenmeye çağırıyoruz.

MOR-KIZIL KOLEKTİF 

İSVİÇRE TÜRKİYELİ İŞÇİLER FEDERASYONU (İTİF)