HaberlerKadın

Avusturya`da Kadın Eğitim Kampı gerçekleştirildi

Avusturya Kufstein kentinde Ekim Devriminin 100 yılı ışığında Kadın Eğitim Kampı gerçekleştirildi

Kampa, Avusturyada faaliyet sürdüren  Kadınlar dışında Almanya, İsviçre ve Fransa dan kadın aktivistlerde katıldılar. Cuma günü başlayıp Pazar gününe kadar süren Kadın Eğitim Kampında; Paris Komünü, Ekim devrimi ve Kadın, Sosyalist Feministler, Neden Kadın Mücadelesi ve Nasıl bir Kadın örgütlenmesi ? gibi başlıklarda tartışmalar yürütüldü. Workshop lar yapılarak değerlendirmelerin sonuçları paylaşıldı. Son günde ise Dünyayı Sarsan 10 gün filmi kolektif olarak izlendi.

Avusturya Kadın örgütlülüğünce her yıl düzenli olarak Kadın Eğitim kampları gerçekleştirilmektedir. Bu kamplarda yer alan onlarca Kadın aktivisti bilgi ve tecrübelerini paylaşarak, verimli ve geliştirici tartışmalar yürütmekte ve yoldaşlıklar pekiştirilmektedir.

Bu yılki Kadın Eğitim Kampı, Ekim devriminin 100 yılı vesilesiyle, Devrimde Kadının önemi ve mücadeledeki yerini bilince çıkarmaya yönelik araştırma ve eğitimleri içermekteydi.

 

Ayrıca önümüzdeki süreçte yürütülecek Kadın çalışmalarının doğrultusunu belirlemeye yönelikte kararların alındığı Kadın eğitim kampı başarıyla sonuçlandı.

Avrupa Haber Merkezi ( AHM) / Avusturya

10.12.2017

Etiketler

bağlantılı haberler