Ana Sayfa Avrupa Avusturya`da Karl Marks Eylemleri

Avusturya`da Karl Marks Eylemleri

Proletaryanın Büyük Ustası Karl Marks`ın Doğumunun 200.Yılı Anısına Avusturya`da Çeşitli Eylemler Gerçekleştirildi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Karl Marks`in doğum günü olan 5 Mayıs günü Avusturya`nin çeşitli eyaletlerinde eylemler gerçekleştirildi. Bu eylemler uluslararası kampanyanın bir parçası olarak Proleterya Enternasyonalizmi`nin Marksist temel öğretisini kitlelere ifade edebilmenin bir çabası olarak Avusturya`da da gerçekleştirildi. Burjuva Medya`nın da notlarına geçmek zorunda kaldığı bu eylemlikler bildiri dağıtımı, mitingler, pankart eylemleri vb.gibi çeşitli eylemler olarak gerçekleşti.

Avusturya´daki kampanyanın kendisi „Karl Marx Komitesi“ ve Avusturya Partizan`nın desteği ve aktiv katılımı ile gerçekleştirildi. Karl Marks konutunda, binlerce insanın yaşadığı bu konutlarda görsel ve geniş bir şekilde kızıl bayraklar asılarak konuşmalar yapıldı.

Karl Marx Hof: “Kızıl Viyana“ (Rotes Wien) döneminde komünal yaşamı sağlayabilmek için 1930`da resmi bir törenle halka açılmış Viyana belediyesinin toplu yaşam alanlarından. O dönem aldığı ismi Austrofasizm ve daha sonrasında Alman faşizmi döneminde kaybeden Karl Marx Hof, adını 1945`de Birleşik aliansın Viyana`yı kurtarmasıyla birlikte tekrar almıştır.

Yine Linz ve İnnsbruck`ta yapılan eylemler kitlelerin olumlu tepkisini almış ve alkışlarla karşılanmıştır.

Avrupa Haber Merkezi