Ana Sayfa Haberler Barış Atay gözaltına alındı

Barış Atay gözaltına alındı

Dün PINAR AYDINLAR bugün BARIŞ ATAY gözaltına alındı. Türk egemenlerinin bugünkü iktidarı AKP Hükümetini  Halk sanatçılarının ve Tiyatro oyuncularının ve aydınların eleştiri,açıklamaları ve paylaşımları  korkutuyor. Türkülerden korkuyorlar, Tiyatrodan Korkuyorlar… Dikensiz gül bahçesi yaratma gayretinde olan faşist devlet, “Saray soytarısı” olmayan, devrimci halk sanatçılarını susturamayacaktır !

Somalı madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel’in ‘özür’ açıklamasına tepki gösterdikten sonra hedef haline getirilen Ahmet Hakan’ında hedef gösterdiği oyuncu Barış Atay gözaltına alındı.

Oyuncu Barış Atay bu sabah gözaltına alındı. Soma Katliamı’nda madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmeleyen dönemin Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in “özür” açıklamasına tepki gösterdikten sonra hedef haline getirilen Atay’ın sabah saat 06.00 civarında evinden gözaltına alındığı bildirildi.

Avukat Efkan Bolaç, Evrensel’e yaptığı açıklamada Atay’ın Fatih Vatan Caddesi üzerindeki Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğünü, Barış Atay’ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındığı kaydedildi.