Ana Sayfa Kadın Bürüksel ve Reims’de 25 Kasım Etkinliği

Bürüksel ve Reims’de 25 Kasım Etkinliği

25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı mücadele ve dayanışma günü vesilesiyle, Belçika’nın Bürüksel kenti ve Fransa’nın Reims şehrinde gerçekleştirildi.

Mor-Kızıl Kolektif Bürüksel Yürüyüşü

Belçika/Bürüksel:

Brüksel sokakların da MOR KIZIL KOLLEKTİF‘in de içinde yer aldığı 5000 kişi yürüdü. Brüksel adalet sarayının önünde saat 13h00 itibariyle miting başladı. Herkes kendi dilinde, (Fransızca, Flamence, İngilizce) açıklamaların ardından. Kitle sık sık “JİN, JİYAN, AZADI. BEDENİME DOKUNMA” slogan ları atıldı.

Mor Kızıl Kollektifin 25 Kasım’a ilişkin hazırladığı (Fransızca ve Türkçe ) bildiriler, yürüyüşe geçmeden miting alanında dağıtıldı. Miting den sonra 1h30 saatlik yürüyüş düzenlendi. Mirabel kardeşlerin anıldığı yürüyüş adalet sarayının önünde sonlandırıldı. Yürüyüş sonunda, Belçika genelinde 2018 yılı içerisinde eşleri tarafından öldürülen 35 KADIN için mumlar eşliğinde anma gerçekleştirildi.

Reims 25 kasım ve Sarı yeleklilere Destek Yürüyüşü

Fransa/Reims:

Günlerdir Fransa’nın Paris şehrinde başlayarak tüm şehirlere yayılarak devam eden “Sarı Yeleklilerin “ eylemine Reims kentinde de devam etti. Fransa polisin şiddetli müdahalesi nedeniyle sokaklar adeta savaş alanına dönmüş durumda.

Sarı yeleklilere destek vermek ve aynı zamanda 25 Kasım uluslararası kadına yönelik şiddete karşı mücadele ve dayanışma günü nedeniyle Reims Mor Kızıl Kolektif üyeleri, Fransızca pankart açarak yürüdü.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.