Ana Sayfa Haberler Devrimci tutsak Musa Aşoğlu`nun duruşmasına başlandı

Devrimci tutsak Musa Aşoğlu`nun duruşmasına başlandı

HAMBURG : Devrimci tutsak Musa Aşoğlu nun bugün Hamburg Yüksek Eyalet mahkemesinde duruşmasına başlandı.

129 a/ b maddelerine istinaden “terör” örgütü yöneticiliği ile suçlanan Musa Aşoğlu, DHKP-C örgütünün yöneticiliğiyle suçlanmakta. 02 Aralık 2016 dan buyana Hamburg da tutsak bulunan Musa Aşoğlu`nun gelecek duruşma tarihleri şöyle; 30.01.2018 –  31.01.2018- 06.02.2018, tarihlerinde saat 10.00 da başlamak üzere Hanseatischen Oberlandesgericht Hamburg, (Strafjustizgebäude), Sievekingplatz 3, Sitzungsaal 237, 1. Stock. adresinde.

Alman emperyalist devletinin devrimci ve komünist örgütlere yönelik baskı ve tutuklamaları, faşist Türk devletiyle olan kirli işbirliğine işaret.

Münihte görülmekte olan TKP/ML davası ve Almanyanın çeşitli kentlerinde görülmekte olan PKK davaları göstermektedirki; emperyalist devletler ve uşakları topyekün devrimci , komünist ve yurtsever özgürlük hareketlerine saldırmaktadır. Bugün Türk devletinin Afrin e yönelik işgalci girişimi ve katliamlarına da yine ağababaları emperyalistler sessiz kalarak, Kürt ulusal özgürlük mücadelesinin tasfiyesini istemektedirler.

Tüm devrimci tutsakları sahiplenerek, ” Devrimci Mücadele Her yerde Meşrudur ! “ şiarıyla, Kürt halkının direnişine sahip çıkarak, devrimci mücadeleyi ve dayanışmayı yükseltmek bir görevdir.

Tüm devrimci tutsaklara Özgürlük !