Ana Sayfa Dünya Dünyanın bir çok yerinde Komünist Önder KAYPAKKAYA Anıldı !

Dünyanın bir çok yerinde Komünist Önder KAYPAKKAYA Anıldı !

YUNANiSTAN : Türkiye Proletaryasının Komünist önderi KAYPAKKAYA katledilişinin 45. yılında Türkiyenin bir çok yerinde ve Ülke dışında yoldaşları, enternasyonal devrimci parti ve Komünistler tarafından anılıyor.

10 MLM örgütün ve Partinin yaptığı ortak açıklama, Yürüyüş, panel, sempozyum, sokak gösterileri yanında, zindanlarda yapılan anma etkinlikleriyle Önder yoldaş KAYPAKKAYA mücadelede yaşatılmaya devam ediliyor.

Yunanistan`ın Atina ve diğer kentlerinde sokak çalışması yapılarak, Kaypakkaya yoldaşın afişleri asıldı.Ortak açıklamada yer alan YKP/ML ( Yunanistan Komünist Partisi -marksist-Leninist ) de KAYPAKKAYA yoldaşı andı.

Ezilen emekçi  milyonların gönlünde taht kuran KAYPAKKAYA, bugün Dağlarda Gerilla müfrezelerinde, zindanlarda, fabrikalarda, okullarda, köylerde, kentlerde, devrimci-sosyalist gazete- medyada  ve enternasyonal proletaryanın devrimci ve Maoist öncülerinin olduğu her yerde  devrimci mücadelenin olduğu her alanda anılarak yaşatıldı.

Ölümünün 45. yılında, TKP/ML yi kurarak bıraktığı güçlü miras, teorik zenginlik, politik cüret yol göstermeye ve devrimci mücadelelerin yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

UMUDUN, DEVRİMİN, KOMÜNİST GÜZERGAHIN KUTUP YILDIZIDIR İBRAHİM KAYPAKKAYA!