AvrupaHaberler

Efrin`le Enternasyonal dayanışma mitinginde Provokasyon !

WUPPERTAL : Bugün saat 18.30` da Efrinle Enternasyonal Dayanışma Platformunun düzenlediği mitingin başlama saatinde yoğun Polis ablukası dikkat çekti. Kitlenin miting alanına gelmesi sürecinde aynı saatte, Türk faşistlerinin de miting alanına yakın bir yerde toplanmasına, Wuppertal Polisi tarafından izin verildi.

Miting izni alan Komitenin müdahelesine karşı Polisin, faşistleri kastederek onlarında toplanma ve gösteri yapma hakkı var gibi soruları geçiştirici cevaplar vermesi ayrıca dikkat çekmekteydi.Wuppertal polisinin aynı yerde bilinçli şekilde iki karşıt mitinge izin vermesi, bir provokasyon yaratma çabasıydı.. Efrinle Enternasyonal  Dayanışma Komitesi, Polisin bu provokatör tutumunu kınayan konuşmalar gerçekleştirdiler.

Efrine dönük faşist türk devletinin katliamlarını 50 günden bu yana tüm avrupa kentlerinde,sokaklarda kınayan  kitlesel demokratik tepkileri, kriminalize etmeye yönelik, gerek Türk Mit`inin ve türk faşistlerinin gereksede alman polisinin provokasyonlara çanak tutan tutumlarının olabileceğine yönelik, KCDK-E bugün bir açıklama yaparak

“Avrupa Efrin’i Sahiplenme Platformu’yla birlikte ya da Avrupalı kurum ve organizasyonların öncülüğünde gelişen eylem ve etkinliklerle tüm ülkelerde geniş çevrelerin desteğini ve sempatisini kazanan Efrîn direnişi, AKP hükûmetinin provokasyonlarıyla tersine çevrilmeye çalışılıyor” denilerek, kamuoyu uyarılmıştı.

Her türlü faşişt saldırı, katliam ve provokasyonlara rağmen, direnen Halklar kazanacaktır!

Efrin`de direnen Halk kazanacaktır !

Wuppertal PARTiZAN

Etiketler