Ana Sayfa Haberler Halk Sanatçısı PINAR AYDINLAR, İstanbul Havalimanında Gözaltına alınarak Tutuklandı

Halk Sanatçısı PINAR AYDINLAR, İstanbul Havalimanında Gözaltına alınarak Tutuklandı

İSTANBUL : Halk Sanatçısı PINAR AYDINLAR, bugün Almanya`dan Türkiye ye dönüşünde İstanbul Havalimanında Polis tarafından gözaltına alındı.

Devrimci Sanatçı PINAR AYDINLAR hakkında KAYPAKKAYA`yı övmek ve 7 Haziran HDP Seçim çalışmalarında Milletvekili adaylığı sırasında yaptığı konuşmalardan dolayı soruşturmalar açılmış ve 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. 10 aylık hapis cezasını yakalama emrine çeviren Savcılık, bugün 11.30 uçağıyla Türkiye ye giriş yapan PINAR AYDINLAR ı gözaltına aldı.

İstanbul Pasaport işlemleri bölümünde Pasaportuna elkonulan ve gözaltında tutulan Sanatçı PINAR AYDINLAR ın Avukatları Murat Aksak ve Gül Altay, PINAR AYDINLAR`ın savcılık işlemlerinin ardından, Kandıra Hapishanesine sevkedileceğini söyledi.

Devrimci Halk Sanatçısı PINAR AYDINLAR, halkın sorunlarına karşı duyarlılığı ile tanınan, demokrasi mücadelesinin cesur yürütücülerinden biri olarak tanınmakta.

Son 3 aydır çeşitli etkinlikler ve Kültür programları için Yurtdışında bulunan PINAR AYDINLAR, dün Sosyal paylaşımından yaptığı paylaşımda; ” Ülkemin zindanlarını Avrupa’nın süslü sokaklarına değişmem !
Dönüş vakti ! özgür günlerde görüşme umuduyla! Jin jiyan Azadi!!!” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Türkiyede OHAL süreciyle birlikte demokrat, devrimci ve İktidara muhalif kesimlere yönelik yaygın tutuklamalar yapılmaktadır. PINAR AYDINLAR ın gözaltına alınmasıda bu uygulamaların son örneği.

 

Tutuklanması sonrası PINAR AYDINLAR`ın açıklaması