Ana Sayfa Avrupa Innsbruck Demokratik Göçmenler Derneği 34. Genel Kurulunu Başarıyla Gerçekleştirdi

Innsbruck Demokratik Göçmenler Derneği 34. Genel Kurulunu Başarıyla Gerçekleştirdi

Avusturya’nın Innsbruck şehrinde  faaliyet yürüten,  ATİGF’e bağlı Demokratik Göcmenler  Derneği 34. Genel kurulunu başarıyla gerçekleştirdi. 34 Yıldır kesintisiz Innsbruck‘ta Demokrasi, haklar ve özgürlükler mücadelesi veren  Demokratik Göçmenler  Derneği Genel Kuruluna üyelerin çoğunluğunun katılmasıyla Genel kurulunu yaptı.

Üyeler dışında da Innsbruck’ta yaşayan Göçmenler ve dernek temsilcileri de genel kurulumuza katılarak desteklerini sundular. Yaklaşık olarak 60 yakın kitlenin katıldığı Genelkurul önemli tartışmalara sahne oldu. 45 Üyenin 34 üyesinin hazır bulunduğu Genel kurul  Divan secimin de sonra resmi başlamış oldu. Gündem maddelerine  yapılan öneriler den sonra onaya sunuldu. Oy coğunluğuyla  kabul edilen Gündem maddeleriyle birlikte Siyasal taslağın okunmasına geçildi.

Dernek Yönetim kurulunda arkadaşlar ATiGF’in Siyasal Taslak metinini sundular. Akabin de Siyasal Taslağa ilişkin tartışmalara gecildi.

Devrimci Demokratik Kitle Örgütlerinin Siyasal Mücadelesini Güçlendirmek, İşci Sınıfının Örgütlenme mevzilerini yaratmak için ATİGF’i güclendirelim !   konulu siyasal taslağa yönelik katılımcılar tarafından eleştiriler yapıldı.  Bir cok Kişi söz hakkı alarak tartışmalar yürütü.

ATİGF’in Sendikal mücadeleye yönelik yönelimi ve düşünceleri tartışıldı. Yine Devrimci Örgüt ve Demokrasi mücadelesi konusu tartışıldı.  Demokratik Kitle Örgütleri ve misyonları ile Devrimci örgüt ve misyonları farklı anlayışlar tarafından, farklı siyasal yaklaşımlarla tartışıldı.

Diğer önemli bir tartışma temasi ise Sivil Toplumculuk, Sağ Tasfiyecilik, Ekonomizm bağlantılı saflarda ki yansımalar tartışıldı.

Özelde Örgütsel ayrışımda ki Siyasal ve politik anlayışın saflarımız da yaratmış olduğu tahribatlara yönelik somut vurgular yapıldı. ATiK içinde ki tartışmalar ve Demokratik Merkeziyetcilik ve ATİK safların da Sağ tasfiyeci, Sivil Toplumcu, Anarşizm, Ekonomizm gibi konuların bizleri nasıl etkilediği vurgulandı. Yine ayrışma da söz de DKÖ misyonuyla hareket etmesi gereken ATİK, Yeni Kadın, Yeni Demokratik Genclik gibi Demokratik kurumlar birer Misyon örgütü gibi hareket ederek saflarda Tasfiyeci ve Sağcı bir yönelimle Demokratik Kitle örgütlerin den ne kadar uzak olduğunu somut olarak bizlere yaşattı. Bu alanların Devrimci örgüt gibi davaranarak ya benimlesin yada tasfiye edileceksin anlayışını  geliştirdikleri belirtildi.  Bu alanların Demokratik Mücadele den cok buraların birer  iktidar merkezi olarak görüldüğü ve faydalandığı net açığa cıktı.  Tasfiyeciliğin, Reformizmin, Anarşizmin en alası yaşatıldığı vurgulandı.  Kendilerine en geniş Demokrasi ve farklı siyasal yaklaşımlara ise en katı Demokratik Merkeziyetçilik dayatması yapıldığı söylendi. İç tartışma ve yazıları bile ya geri cekeceksin yada sizi ATiK’ten atarız, dondururuz tehditleriyle yol almaya calışanlar ne kadar DKÖ lerde dem vururlarsa vursunlar inadırıcılıklarını yitirdikleri belirtildi.

Yönetim kurulu adına gelen eleştirilere yönelik cevap ve sunum yapıldı. Eleştirilerin bu taslağı zenginleştireceği  söylendi.

Sonrasın da Faaliyet raporunu okuduktan sonra tartışma bölümüne gecildi. Tartışmalara bir çok kişi katılarak aktif  katkı yaptılar.

Faaliyet Raporu bir anlayış etrafında ele alındı. Emperyalist saldırganlığın  şidetlenerek devam ettiği ve tüm kesimleri sindirme politikasın yaşama gecirdiğini, Demokrasi güclerine gözdağı verdiği dile getirildi. Genelde siyasal ağırlıklı tartışmalar, daha  cok Avusturyadaki  siyasal gelişmelere ve Sosyal hak gaspları ve  Tassaruf paketlerine yönelikti. İşçilere ve Göçmenlere yönelik gerçekleştirilen saldırılara  karşı hep birlikte mücadelenin başarılı olabileceğini, daha fazla mücadele ve sendikal calışmanın, işçi temsilciliklerinin önemsenmesi gerektiği üzerine anlayış düzeyinde düşünceler va tartışmalar sunuldu.  Irkcılık ve yabancı düşmanlığının birer Devlet politikası  olduğu, önümüzdeki sürecte bunun dahada derinleşeceği  belärtäldä. Bu anlamda Göçmenlerin kendi geleceklerine ve sorunlarına sahip cıkmaları gerektiği söylendi. Taslak Emperyalist saldırılar, Irkcılık, Uyum, Demokrasi,Tasaruf paketlerini ve Göçmenlerin durumunu acığa cıkaran bir anlayış düzeyinde ele alınmıştı.

Son bölümde  ise görevlerimiz ve önümüzdeki sürecte mücadele yöntemlerimiz ve  cözümlerimiz yer almaktaydı. Siyasal taslağın onaylanmasından sonra Mali rapor ve Denetim raporu okundu ve onaylandı.

Daha sonraki gündemlerde yeni yönetim organları seçildi.  Yönetim kuruluna 5 asıl ve 1 yedek Üye ile  Denetim Kuruluna 3  üye seçildi.

Önergeler bölümünde sunulan önergeler aleyte ve lehte yapılan tartışmalardan sonra  geri cekildi.

Dilek ve Temeniler den sonra Yeni Yönetime başarı temenileri sunuldu ve Genel Kurul  bitirildi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.