Ana Sayfa Avrupa Innsbruck”ta Cumartesi Annelerine destek Mitingi ”Katil Devlet Hesap verecek”

Innsbruck”ta Cumartesi Annelerine destek Mitingi ”Katil Devlet Hesap verecek”

Innsbruck : Cumartesi Annelerinin 700. Direniş Haftası nedeniyle dün Innsbruck Anna-Saule de dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

Innsbruck, MOR-KIZIL KOLEKTİF ve diğer Demokrratik kurum ve çevrelerinin katıldığı Cumartesi Anneleri`yle dayanışma Mitingi saat 13.30.00 de yağmurlu ve soğuk bir hava da başladı.

MOR-KIZIL KOLEKTİF 700 hafta dayanışma etkinliğine, Gözaltında kaybedilen devrimcilerin resimlerinin yer aldığı dövizlerle katıldı.  Dayanışma eyleminde 700. Hafta ile ilgili almanca-Türkce konuşmalarla devam etti.

Cumartesi Annelerinin tarihsel mücadelesinin anlatıldığı konuşmanın ardından, Kadın aktivistler tarafından “faşist devletin baskıları ve Cumartesi Annelerinin ısrar ve kararlılıkla süren hak arama mücadelesinin 700.Hafta’da da faşist saldırı ve tutuklamalarla girdiği vurgulandı.  “Cumartesi Annelerinin mücadelesinin büyütüleceği ve faşizme karşı kadınların mücadelesinin bitmeyeceği” belirtildi.

Mor Kızıl Kolektif tarafından Eylem’ de açılan; „Katilleri tanıyoruz‘‘ Çocuklarımız Nerede?“ Unutmayacağız-Vazgecmeyeceğiz-Afetmeyeceğiz‘‘  dövizleri  meydandaki kalabalık tarafından  ilgi gördü.

Türkiye`deki faşist devletin gözaltlarında kaybettiği ve katlettiği sürece dair konuşmalar yapıldı. Cumartesi Annelerinin onurlu direnişine sahip çıkmanın görev olduğu vurgulanarak, “Faşist baskı ve saldırılar bizleri yıldıramaz” denildi.

700.Hafta dayanışma etkinliğine katılan kitle ;  „ Anaların Öfkesi Katilleri Boğacak ! „ Gün gelecek devran dönecek, Faşistler Halka hesap verecek !“, Faşizme Karşı omuz Omuza ! „ sloganlarını haykırdılar.

Soğuk ve yağışlı hava nedeniyle eylem bitirildi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.