AvrupaHaberler

Innsbruck’ta Her Yer Afrin Her Yer Direniş!

Faşist TC devletinin Afrin’e yönelik işgal saldırısı, her türlü ağır silah, bomba, tank, top ve ucagın kullanılmasıyla, her gün yeni katliamlar yapmakta. 

İşgalin 50. gününde bu saldırılar en üst düzeyde gerçekleşmekte. Afrin şehir merkezine iki kilometre mesafeye kadar giren Faşist Türk kolluk kuvvetleri ve katiler sürüsü ÖSO ceteleri, bir çok sivili katletti.

Yapılan bu katliamlara karşı Avrupa’nın dört bir yanında Kürtler ve devrimci – demokratlar sokakları zaptetmekte.

Innsbruck şehrinde 12 Marta Korsan Miting ve kısa bir yürüyüş yapıldı. 13 Mart saat 18.00 yine aynı yerde Korsan Miting ve kısa bir yürüyüş yapıldı. Her iki Miting esnasında işgali teşhir eden acıklamalar yapıldı. Yürüyüş boyunca bu İşgale destek veren Emperyalist devletler sloganlarla teşhir edildi ve kınandı.

Miting boyunca sloganlar eksik olmadı. ‘Her Yer Afrin Her Yer Direniş, Türkische Armee Raus aus Kurdistan, EU Finanziert Türkei Bombardiert, Biji Berxwedana Afrin” bir ağızdan atıldı.

İki gün içinde yapılan eylemlerde, ATİGF  ve Partizan’larda Mitnglere katıldılar.  Partizan Almanca „ÜBERAL İST AFRİN ÜBERAL İST WİDERSTAND“ pankartını acarak yerini aldı. Korsan eylemde kısa yürüyüşten sonra kitle dağıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.