Ana Sayfa Haberler Leyla Güven açlık grevinin 63. gününde: Avukat görüşüne çıkamıyor

Leyla Güven açlık grevinin 63. gününde: Avukat görüşüne çıkamıyor

Güven, sağlık sorunları nedeniyle 6 gündür avukat görüşüne çıkamıyor.

Avukatların verdiği bilgiye göre, Güven, 4 Ocak’tan önce yanında kalan koğuş arkadaşlarının refakatiyle avukatlarının görüşme odasına girebilirken, son 6 gündür görüşe çıkamıyor. Avukatlarının her gün Diyarbakır E Tipi Cezaevine giderek görüşme talebinde bulundukları ancak Güven’in görüşme yapacak enerjiyi kendisinde bulamadığı için gelemediği kaydedildi.

EN SON KIZI İLE GÖRÜŞTÜ

Tansiyon düzensizliği, mide bulantısı, halsizlik, baş ağrısı, mide krampı, sese ve ışığa hassasiyetinin artması gibi sağlık sorunları yaşayan Güven, en son 7 Ocak’ta kızı Sabiha Temizkan ve yurtdışında yaşayan oğlunun Türkiye’den ayrılması üzerine bir saatlik bir görüşme yapmıştı. Güven, hücre arkadaşları tarafından görüş yerine getirilmişti.

Temizkan, bir önceki görüşmeye göre annesinin, bitkin, halsiz olduğunu, kilo kaybettiğini, açlık grevinin getirdiği olumsuzluklarının tüm bedeninde hissedildiğini söylemişti. Temizkan, annesi Güven’in konuşmasının da kısık sesli ve yavaş olduğunu anlatmıştı.

Temizkan, başkasının yardımı olmadan annesinin ayakta kalma ve yürüme yetisini neredeyse tamamen yitirdiğini söylemişti.