Ana Sayfa Avrupa MOR – KIZIL KOLEKTIF, ATİGF ve İTİF`den Çağrı; 4.Yılında NSU Davası: Faşizm...

MOR – KIZIL KOLEKTIF, ATİGF ve İTİF`den Çağrı; 4.Yılında NSU Davası: Faşizm yenilecek, direnen halklar kazanacak!

4.Yılında NSU Davası: Faşizm yenilecek, direnen halklar kazanacak!

NSU adıyla bilinen “Nasyonal Sosyalist yer altı” örgütüne açılan dava 4.yılına girdi. Bu 4 yıl içerisinde NSU`nun işlediği seri cinayetler, davanın karara bağlanacağı duruşma öncesi Alman devleti ve onun federal savcılığı tarafından Bohnhardt, Mundlos ve Zschäpe üçlüsüne ve onların yakın çevresine indirgenmesi bu faşist yapılanmayı akladığı gibi, aynı zamanda Almanya`da toplum içerisinde kol gezen illegal faşist örgütlenmelerinde yapılanmasının teşhir edilmesi önünde engel durumundadır.

2013’te başlayan ve yaklaşık 400 duruşmasının gerçekleştiği davadaki tüm verilerde göstermiştir ki; NSU ne 3 kişinden oluşan bir izole hücre örgütlenmesidir ne de yüksek eyalet mahkemesinde yargılanan 5 kişiden oluşmaktadır. Faşist NSU örgütü 1998 yılında illegal yapılanmaya çekilmiş olan ve o tarihten itibaren Alman devletinin Anayasa koruma dairesi tarafından bilinen, katliamcı faşist bir örgüttür. Hatta öyle ki, Alman anayasayı koruma örgütü ve istihbarat çalışanları NSU’nun işlediği cinayetlerden haberdar olduğu gibi yıllarca bunları kendi içerisinde gizleme misyonu oynamışlardır.

Alman burjuva medyası, gerici ırkçı burjuva partileri NSU’nun işlediği katliamları yıllarca göçmenler arasındaki “mafyavari ilişkiler” olarak göstermeye çalışmış, faşist cinayetleri masumane olaylar olarak lanse etmeye çalışmışlardır. Ancak NSU ne Almanya`daki ilk faşist örgütlenmedir ne de Alman devletinin bu yapılanması içerisinde son olacaktır.

Faşist cinayetlerin kurbanları olanları anti-faşist, enternasyonal bir tutumla anmak, gerçek faillerin yargılanması ve hesap vermesi için halkların ve emekçilerin enternasyonal, gerçek anti-faşist mücadelesini birlikte örgütlemek için tüm yerli ve göçmen emekçileri 11.07.2018 tarihinde saat 8`de Münih Yüksek Eyalet Mahkemesinde gerçekleşecek mitinge ve aynı alanda saat 17`de başlayacak olan yürüyüşe katılmaya, Adalet talebimizi mücadeleyle kazanmaya çağırıyoruz!

  • Üstü örtülemeyecek! – NSU faşizminin aklanmasına hayır!
  • Anayasayı Koruma Federal Dairesi feshedilsin – Köstebekler ortadan kaldırılsın!
  • Mültecilere ve göçmenlere karşı gerçekleşen ırkçı-faşist saldırılara karşı mücadeleyi örgütleyelim!
  • Irkçı/faşist örgüt ve yapılanmalar yasaklansın!
  • Devlet ırkçılığı, toplumsal, kurumsal ayrımcılık ve ırkçılıkla mücadele edelim, anti-faşist enternasyonal mücadeleyi güçlendirelim!

4.Yılında NSU Davası Faşizm Yenilecek, Direnen Halklar Kazanacak

MITING:                                                          
Tarih: 11.07.2018                                                                 
Saat:   08:00                                                           
Yer:   Nymphenburgerstraße 16, München  

 YÜRÜYÜŞ:
Tarih: 11.07.2018 
Saat:  18:00
Yer:  Nymphenburgerstraße 16, München

MOR – KIZIL KOLEKTIF
ATIGF (Avusturya Türkiyeli Isci ve Genclik Federasyonu)
ITIF (Isviçre Türkiyeli Isçiler Federasyonu)