Ana Sayfa Avrupa Mor Kızıl Kolektif Yeryüzü Kardeşliği için İlk Pikniğini gerçekleştirdi

Mor Kızıl Kolektif Yeryüzü Kardeşliği için İlk Pikniğini gerçekleştirdi

Mor Kızıl kolektif Yaşamı Özgürlük, Eşitlik, Yeryüzü kardeşliği ve Dünyayı kazanma temelinde yeniden yaratan tüm mücadeleci Kadınları ve Yoldaşları Piknikte  selamladı.

MOR KIZIL KOLEKTİF, Innsbruck’da  geleneksel her yıl yapılan  “Haziranda ölmek Zor” pikniğini gerçekleştirdi.  Geleneksel pikniğimiz Haziranda ölen yazar, ozan, şair edebiyatcıları ve Gezi , 15-16 Haziran İşçi direnişine atfen düzenlenmektedir.

Haziranda kaybettiğimiz edebiyatcı,  ozanlarımız, yazarlarımız, sanatcılarımız, Devrimciler ve kısa süre önce gezi İsyanının daki  şehitlerini anarak, Faşizim kınandı ve lanetlendi.  Türkiyede ve Avrupada yaşanan siyasal gelişmelere kısa değinildi. Gezi ve 15-16 Haziran direnişinin önemine değinildi. Bu direnişlerin başarıya ulaşması için daha fazla örgütlenmek gerektiğini ve Örgütlenme bilincini kitlelere taşımanın zorunlu olduğu vurgusu yapıldı

MOR KIZIL KOLEKTİF  bileşeni olan bir grup Kadın,  bir yılın yoğun çalışmasını geride bırakmış oldu. Sokak eylemleri, salon etkinlikleri, merkezi çalışmalar , çadır eylemleri, fest organizeleri, 8  Mart Dünya emekci kadınlar günü, 25 Kasım Kadına Yönelik şiddete karşı bir çok etkinlikler ve eylemler ardından 1 Temmuzda  INNSBRUCK’da piknik düzenleyerek kitlesiyle  buluştu.

Piknik açılış konuşması ile  başladı. Açılış konuşması son zamanlarda sistemin baskıları, şiddet, demokratik mücadeleye saldırılar ve Türkiyedeki anti-demokratik uygulamalar ve baskılara değindi.

MOR KIZIL KOLEKTIF adına yapılan konuşmada da şunlar söylendi:

Ve tüm ezilen emekçi kadınlara su çağrıda bulunuyoruz,

Kadın bedeni üzerindeki tahakkümü kırmak için

Kadının emeğini görünür kılmak için

Eşit ise eşit ücret için

Dini vecibelere, töreye vb. uygulamalara karşı çıkmak için,

Kadın cinayetlerini durdurmak için,

Aile ve devlet şiddetine karşı çıkmak için,

Sonuç olarak cinsel, ulusal, sınıfsal tüm baskı ve saldırılara dur demek için,

Sorunlarımız etrafında örgütlenerek kadınlığımızdan aldığımız MOR ve sınıfımızdan aldığımız KIZIL renklerimizle bütünleşerek mücadele etmeye çağırıyoruz.

Bizleri zor ve büyük görevler bekliyor. Hiç bir hakkın mücadele edilmeden kazanılmayacağını biliyoruz. Sorunlarımızı ortaklaşa sahiplenirsek, ve birbirimize dostça güvenir, bilinçli şekillendirirsek, kollektif bir ruhla hareket ederek, kız kardeş, yoldaş olup örgütümüzü daha da ileriye taşıyacağız.

Biliyoruz: Kadın sorunu sınıf mücadelesiyle çözülür; sınıflar ortadan kalkarsa tek kadın değil insanlık kurtulur. Fakat bu gerçeklik, geleceği beklemek anlamına gelmez.  Bizler, geçmişten bugüne gelen deneyimlerimiz üzerine yeni çabalar ve kazanımlar elde ederek, bu mücadeleyi ilerletmeliyiz. Bir dizi sorunumuz var, bu sorunlarımız etrafında örgütlenmemiz artık gönüllü bir iş değil, yapılanlara dur diye bilmek için zorunluluğu yüklenmeliyiz. Nasıl bu sistem üzerimizdeki baskıyı kendini koruma ve ilerletmek için zorunlu yapıyorsa, bizde karşısında sadece gönüllü mücadele vermeyeceğiz.

Biz kadın örgütü, karşıt sınıfların her türlü sistemli ve sinsi politikalarına karşı uyanık olmak zorundayız, ve tüm ezilen yandaşlarımızla omuz omuza bu mücadeleyi sürdüreceğimizi belirtiyoruz. Sevgili kadınlarımız, eşitlik ve özgürlük mücadelesinin okyanusuna, bir damla da sen ol.

Dostlarımızı, yoldaşlarımızı, omuzdaşlarımızı kavgamıza destek olmaya ama ilk önce tüm kadınlarımızı mücadelemize katılmaya, bizimle birlikte yürümeye çağırıyoruz.  Vardık varız var olacağız… dendi….

Piknik  cekilen halaylar  ve sportif aktiviteler ile devam etti.

Piknik alanında birlikte hazırlanan yemekler ve gril birlikte yendi.  Piknik alanın da her masa da Politik bir tartışma ve sohbet ortamı vardı. Kitlelerin politik sohbet ve tartışmaya ilgisi yoğundu.

Kolektif olarak örgütlenen Piknik yine kolektif bir şekilde bitirildi.

MOR KIZIL KOLEKTİF   tarafından  örgütlenen piknik kitle tarafından olumlu değerlendirildi.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.