Ana Sayfa Kadın Nürnberg`de MOR KIZIL KOLEKTİF`in kuruluş tanıtımı

Nürnberg`de MOR KIZIL KOLEKTİF`in kuruluş tanıtımı

NÜRNBERG : MOR KIZIL KOLEKTİF bugün Nürnberg`de Kadınlara yönelik bir kahvaltı düzenleyerek, MOR KIZIL KOLEKTİF`in kuruluşunun tanıtımını yaptı.

Nürnberg`de MOR KIZIL KOLEKTİF`in kuruluş tanıtımı
Nürnberg`de MOR KIZIL KOLEKTİF`in kuruluş tanıtımı

Nürnberg Belediyesine bağlı Villa Leon Kültür Merkezinde yapılan tanıtım etkinliğinin davetine 40 civarında kişi katıldı. Kahvaltı öncesi MOR KIZIL KOLEKTİF adına kısa bir selamlama ve hoşgeldiniz konuşması ardından hazırlanan açık büfeden topluca kahvaltı yapıldı, Sohbetler edildi.

Nürnberg`de MOR KIZIL KOLEKTİF`in kuruluş tanıtımı
Nürnberg`de MOR KIZIL KOLEKTİF`in kuruluş tanıtımı

Kahvaltının bitimi ardından, MOR KIZIL KOLEKTİF`in etkinliklerinden karelerin yer aldığı kısa bir sinevizyon gösterildi ve MOR KIZIL KOLEKTİF`in kuruluş amaçları, hedefleri ve Kadın çalışmasında yönelimi üzerine programından başlıkların sunumu görsel şekilde gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinliğe; Türkiyeli, T.Kürdistanlı ve Alman Kadın örgütlerinden temsilciler yanında MOR KIZIL KOLEKTİF`in aktivist bileşenleri ve dostları katıldı.

Tanıtım etkinliğine katılan SKB ( Sosyalist Kadınlar Birliği ), Courage ve Frauencafe temsilcileri MOR KIZIL KOLEKTİF`in kuruluşunu selamlayan dayanışma mesajları sunan konuşmalar yaptılar. Şiirler okuyarak, Kadınların birlikte mücadelesinin büyütülmesi gerektiğine dikkat çektiler.

Alman Kadın örgütlerinden Courage, MOR KIZIL KOLEKTİF`in programında çevre sorununa yer vererek duyarlılık göstermesinin dikkatlerini çektiğini, Doğayı tahrip ederek yaşanmaz hale getiren kapitalist- emperyalist sisteme karşı Çevreyi koruma bilincinin geliştirilmesi ve mücadele edilmesini Kadın örgütü olarak olumlu bulduklarını belirttiler.

MOR KIZIL KOLEKTİF`in tanıtım etkinliğine katılan Dr. Banu Büyükavcı, MOR KIZIL KOLEKTİF olarak Kadın mücadelesinin sürdürülmesine yönelik başlatılan çalışmayı ve MOR KIZIL KOLEKTİF`in kuruluşunu selamladı. TKP/ML davası tutsağı bir kadın olarak kendisine ve tüm tutsak yoldaşlarına yönelik Kadın örgütleri tarafından gösterilen devrimci dayanışmadan dolayı tüm Kadın örgütlerine konuşmasında teşekür etti.

Konuşmaların ardından etkinliğe kadılan Kadınlar „Jin Jiyan Azadi- Kadın Yaşam-Özgürlük „ sloganını hep birlikte haykırdılar. Samimi bir ortamda gerçekleşen MOR KIZIL KOLEKTİF tanıtım etkinliğinde gelecek hafta Nürnberg`de sokak etkinliği şeklinde gerçekleştirilecek olan, Uluslararası 25 Kasım Kadına yönelik şiddete karşı Mücadele gününe de güçlü katılım çağrıları yapıldı.

Partizan Nürnberg de etkinliğe destek vererek, etkinlikte Yeni Demokrasi Gazetesi ve Partizan dergilerinden oluşan bir yayın standı açtı.

Saat 11.00 de başlayan etkinlik saat 14.30 da sonlandı.

AHM- Avrupa Haber Merkezi- Nürnberg

18 Kasım 2018