Ana Sayfa Avrupa Nürnberg`de ” Yönetenlerin Haksızlıklarına Son !” şiarıyla kitlesel yürüyüş yapıldı

Nürnberg`de ” Yönetenlerin Haksızlıklarına Son !” şiarıyla kitlesel yürüyüş yapıldı

NÜRNBERG : Bugün  ( 06-10-2018 ) Saat 14.00 de Nürnberg/ Aufseßplatz meydanında Nürnberg de devrimci demokratik faaliyet sürdüren kurumlar, Bayern`de çıkartılan baskı yasalarını protesto etmek üzere toplandı.

” Birlikte  ve dayanışmayla daha iyi bir dünya için mücadele edelim !” Yönetenlerin Haksızlıklarına Son !” mottosuyla yapılan etkinlik Heimatministerium ( Vatan Bakanlığı ) önüne kadar yürüdü.

Aufseßplatz meydanında yapılan Mitingde kurumlar almanca konuşmalar gerçekleştirerek; Bayernde ve Almanya da Egemen sınıfların hizmetinde olan Hükümet politikalarını ve baskı yasalarını protesto eden konuşmalar gerçekleştirdiler.

Miting ve yürüyüşün çağrıcıları arasında olan Partizan Nürnberg taraftarlarıda eyleme PARTiZAN bayraklarıyla katıldılar.

Aufseßplatz meydanından başlayıp kentin kalabalık caddelerinden geçen yürüyüş Heimatministerium önüne geldi. Bakanlığın önünde Maliye ve içişleri bakanlarının poltik tavırları tiyatral gösteriyle teşhir edildi. Alman hapishanelerinde tutsak bulunan devrimcilerle ve Asyl başvurusu yapan kişilerle dayanışma mesajları yanında Afganistan`a geri yollanmak istenen mültecilere yönelik kararlar protesto edildi.
Yürüyüş ve miting boyunca ” Yaşasın Enternasyonal dayanışma” ” Baskı yasalarına son “  sloganları atıldı.

Saat 16.30 da biten etkinliğe 1000 kişinin üzerinde kitle katıldı.

 

AHM / Nürnberg

06.10.2018