AvrupaHaberler

Paris ve Strasbourg’da Efrîn Eylemleri

Efrîn’i işgal girişimi iki aya yakın bir zamanı ardında bırakırken faşist TC ordusu ve ÖSO’cu çeteler Efrîn’e yönelik saldırılarını arttırdığı süreçte, Avrupa’nın birçok şehrinde olduğu gibi Fransa’nın başkenti Paris‘te ve Strasbourg‘da da eylemlikler devam ediyor.
Paris‘te 11 Mart Pazar günü Partizan‘ın da bileşeni olduğu Efrîn’i Sahiplenme Platformu tarafından eylem gerçekleştirildi. Saat 14’te Republique alanında toplanan kitle, Les Halles Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirildi. İşgali lanetleyen ve Efrîn direnişini sahiplenen sloganlarla yürüyen kitle, yürüyüşün ardından Les Halles meydanında toplandı. Mitingte yapılan konuşmaların ardından eylem sona erdi.

 

Strasbourg‘da ise 11 Mart Pazartesi günü saat 12 Demokratik Kürt Toplum Merkezi önünde toplanıldı. Dernek önünden başlayan yürüyüşe yüzlerce kişi katılım sağladı. Partizan‘ın da aralarında bulunduğu kurumların katıldığı yürüyüşte sık sık sloganlar atıldı. Yine yürüyüş boyunca sesli ajitasyonlar ve Efrîn’deki duruma ilişkin Fransızca bilgilendirmeler yapıldı.
Yürüyüş, Kleber Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde yapılan konuşmaların ardından sloganlarla sona erdi. Strasbourg’da eylemliklerin devam edeceği vurgulandı.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Etiketler