Ana Sayfa Avrupa Partizan Eğitim ve Tatil Kampı’nda Ayfer Ceren ve Mazlum anıldı

Partizan Eğitim ve Tatil Kampı’nda Ayfer Ceren ve Mazlum anıldı

2015 Ağustosu’nda ATİK kampında bulunan ve gerçekleşen trafik kazası sonucunda ölümsüzlüğe uğurlanan Ayfer Ceren Karatepe ve İbrahim Karatepe (Mazlum) için Partizan Eğitim ve Tatil Kampı’nda anma gerçekleştirildi.
PGİ/MLM ve Partizan tarafından örgütlenen anmanın açılış konuşmasında “Partimizin fedakâr yoldaşı Mazlum ve komutan Ayfer Celep’ten ismini alan Ayfer Cerenimizi bundan üç yıl önce yitirmenin derin acısını yaşıyoruz” denildi. Konuşmanın devamında Mazlum’un örgütlü mücadeledeki fedakârlığı ve her işi küçük-büyük demeden bağlı olduğu büyük ailenin görüş ve politikaları doğrultusunda uygulamaya koymasının önemine değinildi. Yine Ayfer Ceren’in geleceğin bir devrimci adayı olarak yer aldığı her etkinlik ve eylemde küçük yaşı, büyük yüreğiyle katkılar sunduğu belirtildi.
Açılış konuşmasının ardından kamp katılımcıları Ayfer Ceren ve Mazlum için saygı duruşuna geçti. “Anıları mücadelemizde yaşayacak, düşleri gerçeğe dönüşecek” sloganıyla sonlandırılan saygı duruşunun ardından Ayfer Ceren’in yoldaşları onun için şiir okudu ve ardından onun en sevdiği şarkı olan “Kendine İyi Bak” şarkısını hep birlikte söyledi.
Anma etkinliği “Ayfer Ceren ve Mazlum yoldaşlar ölümsüzdür” sloganıyla sonlandırıldı.