Ana Sayfa Avrupa Partizan : NAV-DEM yalnız değildir, Baskılar bizi yıldıramaz!

Partizan : NAV-DEM yalnız değildir, Baskılar bizi yıldıramaz!

Hannover polisi, 5 Nisan  2018 günü öğle saatlerinde onlarca kolluk gücüyle  NAV-DEM Hannover derneğini faşizan bir biçimde basarak, saatleri bulan arama sonucunda kuruma ait çeşitli evrak sembol ve değerlere keyfiyetçi bir şekilde el koymuştur.
Hannover polisinin bu uygulaması yeni değildir ve merkezi alman devletinin politikalarından da bağımsız değildir.
Emperyalist Alman devleti ve onun Polis teşkilatı başta Kürt  ulusal hareketi olmak üzere devrimci-demokratik örgüt kurum ve kişilere yönelik dönemsel vede sistematik bir biçimde faşist Türk devletiyle sürdürdüğü kirli ilişkilere bağlı olarak saldırmakta, kriminalize etmekte, hatta kendi yasalarını ayaklar altına alarak tutuklamalar  dahi yapmaktadır.
15 Nisan 2015 tarihinde tutuklanan 10 Partizan yine 10`un üzerinde  NAV-DEM faaliyetçisi  ve Anadolu Federasyonu çalışanlarına yönelik tutuklamalar bu ilişkiler ve gerici uygulamalar yaşananlardan sadece bazılarıdır.
Alman Emperyalist devleti gerici 129 a-b yasaları kapsamında devrimci-demokratik kurumları suçlu ilan edip toplumdan tecrit ederek ve baskı uygulayarak hatta tutuklayarak sindireceğini veya engelleyebileceğini düşünüyorsa fena halde yanılmaktadırlar. Bizler kan gözyaşı zulüm dünyasında sınanarak bu günlere geldik vede sürdürdüğümüz bu mücadele ve sahip olduğumuz bu değerler haklı ve meşrudur. Hiçbir bir baskı ve zulüm bizleri yok edemeyecek yolumuzdan döndüremeyecektir.
Partizan olarak  NAV-DEM derneğine yapılan baskını kınıyor ve  NAV-DEM`i sahipleniyor, yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.

Tüm ilerici demokratik kamuoyunu baskı ve saldırılara karşı birlikte hareket etmeye çağırıyoruz.

-Baskılar bizi yıldıramaz!
-Yaşasın devrimci dayanışma!
-Devrim ve demokrasi mücadelesi her yerde meşrudur engellenemez!

Hannover Partizan