Ana Sayfa Avrupa PGİ/MLM; Tayyip Erdoğan “Hoş Gelmedi”, Faşizme ve Emperyalizme Karşı Sokağa!

PGİ/MLM; Tayyip Erdoğan “Hoş Gelmedi”, Faşizme ve Emperyalizme Karşı Sokağa!

Tayyip Erdoğan “Hoş Gelmedi”, Faşizme ve Emperyalizme Karşı Sokağa!

Faşist Türk devletinin eli kanlı cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 28-29 Eylül tarihlerinde uşağı olduğu emperyalist devletlerden olan Alman devleti ile görüşme yapmaya geliyor.

16 yıldır Erdoğan’ın direksiyonunda olduğu faşist Türk devleti, çeşitli milliyetlerden ve inançlardan Türkiye halkına karşı en azgın saldırı politikasını izlemiş, kitlelerin biriken öfkesi ve klikler arası yoğunlaşan çatışmayla birlikte yönetememe krizine girmiştir. Hem ekonomik hem de siyasi krizi yaşayan Türk devleti, Tayyip Erdoğan/AKP kliğinin devlete kumanda ettiği süreç boyunca işçi sınıfının temel demokratik ve sendikal haklarını dahi yasaklamaya devam etmiş; Kürt düşmanlığını T. Kürdistanı ve Rojava’da ağzından salyalarak saçarak bir kez daha kanıtlamış; kadın cinayetlerinin/şiddetin her geçen gün arttığı noktada “kadına yönelik şiddetin abartıldığını” dile getirmiş; Alevi inancından halkı “devletin Alevisi” yapmak için mesai harcamış; gazeticeleri, öğrencileri, akademisyenleri tutuklamış ve tüm bunlara karşı irili-ufaklı ses çıkaran herkesi kendine düşman bellemiştir.

Faşist TC devleti, Tayyip Erdoğan’la faşistleşmemiştir. Tayyip Erdoğan, emperyalistlerin ve egemen sınıfların bir ihtiyacı olarak bu sahneye çıkmış; kişisel hırslarıyla, hamaset siyasetiyle, “sultan” rolleriyle kitleleri etki altına almaya çalışmıştır. Faşist devletin faşist cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan’ın Almanya’ya gelişinin, efendi-uşak ilişkisinin gereklerinden olduğu ve görüşmelerden emekçilerin, ezilenlerin çıkarına yönelik bir şey çıkmayacağı aşikârdır. Bu görüşmelerden çıkacak şeyin daha fazla sömürü, daha fazla haksız savaş olacak, Almanya, Türkiye ve tüm dünya halklarına karşı yeni saldırılar olacağı bilinmelidir.

Tayyip Erdoğan’ın Almanya’ya gelişi bir çok devrimci, demokrat ve yurtsever kurum tarafından protesto edilerek “Erdoğan Hoş Gelmedin” denecek. Biz de PGİ/MLM olarak bu eylemde yerimizi alacağız. Yakın zamanda gerçekleştirilecek eylemin Alman devleti tarafından yasaklanması ise “demokrasi” ve “insan hakları” ülkesi(!) Almanya’nın mevzu bahis çıkarları olduğunda, bu faşist misafirine nasıl jest yapmış olduğunu da göstermiş oldu. Tüm gençleri Alman devletinin baskılarını protesto etmeye, Faşist Türk devleti ve emperyalist Alman devletinin bu efendi-uşak görüşmesine karşı Tayyip Erdoğan şahsında faşist Türk devletine karşı sokaklara çıkmaya çağırıyoruz. 29 Eylül günü merkezi olarak Köln – Deutzer Werft`de saat 10.00 da gerçekleştirilecek yürüyüşte buluşalım!

Kahrolsun Faşizm, Emperyalizm ve Her Türden Gericilik!

Partizan Gençlik İnisiyatifi/Marksist Leninist Maoist (PGİ/MLM)