Ana Sayfa Haberler PINAR AYDINLAR`dan Mektup : “Selam Olsun Tüm direnen Canlara, Yoldaşlara !...

PINAR AYDINLAR`dan Mektup : “Selam Olsun Tüm direnen Canlara, Yoldaşlara ! “

PINAR AYDINLAR : “Selam Olsun Tüm direnen Canlara, Yoldaşlara ! ”

15 Mayıs 2018 tarihinden buyana Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesinde tutsak bulunan Devrimci Halk Sanatçısı PINAR AYDINLAR`ın avukatı üzerinden tarafımıza ulaştırılan mektubunu siz takipçilerimizle paylaşıyoruz.( AHM )

“AHM okuyucularına ve takipcilerine,

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi G22 No`lu tek kişilik hücreden  direniş ve yürek dolusu Merhaba!

Sevgili Yoldaşlar, ben iyiyim ve moralim yüksek. 15 Mayıs itibarıyla 8 m2 lik hücrede tek başına kalıyorum.Bolca okuyor, yazıyor ve öğrenmeye çalışıyorum.OHAL in ve faşist saldırıların büyüdüğü böylesi bir dönemde hapishane gerçeğini yaşıyorum. Binlerce devrimci tutsağımız gibi. Ancak faşizmin hiç bir dayatması, tutuklaması halklarımızın özgürlüğü için okuduğum ezgileri, siyasi mücadelede inandığım değerleri sahiplenmeye engel olamaz, olamayacak. İşçilerin, emekçilerin, Kürt halkının,gecekondu yoksullarının, Karadeniz halkının, toprakları elinden alınan köylünün ve tüm mazlumların yanında saf tutan bir sanatçı olarak onur duydum. İbrahim Kaypakaya nın takipçisi olmaya çalışan bir yoldaşınız olarak zulüm ne kadar büyürse büyüsün, biz bu kavganın “geçicileri”  değil elbetteki kalıcıları olarak mücadeleye her koşulda devam edeceğiz.

Bizler için her alan bir direniş mevzisidir !

Tutsak olduğum süre içerisinde  TC Hapishanelerindeki PARTiZAN tutsaklardan, HDP tutsakları Demirtaş, Yüksekdağ,Selma Irmak, S.Tuncel A. Tuğluk daha nice dosttan destek ve inanç dolu mektuplar aldım.Siz Yoldaşlarımdanda mektuplar bekliyorum. Sizleri en derin sevgilerimle ve devrimci duygularımla selamlıyorum.”

PINAR AYDINLAR

BAKIRKÖY KADIN  KAPALI C.İ.K

G-22

İSTANBUL / TÜRKEİ