Ana Sayfa Haberler Sarıgazi halkı çocuk istismarına karşı yürüdü

Sarıgazi halkı çocuk istismarına karşı yürüdü

Sarıgazi halkı çocuk istismarına karşı yürüdü

İstanbul: Ankara’da Eylül’ün istismar edilerek öldürülmesi ve Ağrı’da Leyla’nın cansız bedeninin bulunması üzerine çocuk istismarı ve çocuk ölümlerine karşı Yeni Demokrat Kadın (YDK)‘nın da içerisinde olduğu bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşün ardından yarın yine sokak çağrısı yapılarak 19.30’da yapılacak eyleme çağrı yapıldı.

Yüzlerce kişinin katılım sağladığı yürüş Vatan İlköğretim Okulu önünden başladı. “Çocuğa kalkan eller kırılsın”, “Kadınlar sokağa hesap sormaya” sloganları ile devam eden yürüş boyunca devletin taciz ve tecavüzü besleyen politikaları teşhir edildi. İdam meselesine çokça vurgu yapılan yürüyüşte, idamın şeriatçı cihatçı zihniyetin kadın düşmanı politikalarını beslediğine vurgu yapıldı.
Yeni Demokrat Kadın’da “Çiğdem ve Nergiz kokan Elif ve Leyla’nın öfkesiyiz”, “Eylüllerin, Leylaların isyan çığlığıyız”, “Çözüm idam, hadım değil kültür devrimi” dövizleriyle yürüyüşte yerini aldı.
Demokrasi Caddesi’ne kadar süren yürüyüş yapılan basın açıklaması ile devam etti. Kitle adına yapılan basın açıklamasında: “Taciz ve tecavüz sömürü düzenine karşı direnişe” vurgusu yapıldı.
Basın açıklaması yarın (4 Temmuz) yapılacak yürüşün çağrısı ile sonlandırıldı.

Yapılan çağrının bilgileri şu sekilde:
Toplanma yeri: Sarıgazi Vatan İlköğretim Okulu önü
Saat: 19.30