Ana Sayfa Avrupa Teslim Demir ( Sinan ) kitlesel törenle sonsuzluğa uğurlandı

Teslim Demir ( Sinan ) kitlesel törenle sonsuzluğa uğurlandı

Ekim ve TKİP kurucularından Teslim Demir (Sinan) Cumartesi günü ( dün ) düzenlenen törenle, vasiyeti üzerine toprağa verileceği İzmir’e uğurlandı. Oberhausen Alevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kitlesel katılımın olduğu törene yoldaşları, devrimci dostları ve sevenleri katıldı.
Alkışlar eşliğinde Naaşın salona getirilmesiyle, Saat 14:00  tüm devrimciler anısına yapılan saygı duruşuyla anma etkinliği başlatıldı.

AKM salonu pankartlarla ve Sinan ın portrelerinden kesitler ile devrimci önderlerin   resimleri ve TKiP bayraklarıyla donatılmıştı. Hazırlanan bir panoda Sinan ın yaşamından karelerin yer aldığı fotoğraflar sergilendi.
Naaşının  etrafı kızıl karanfiller ve devrimci parti ve örgütlerin getirdikleri çelenk ve çiçeklerle süslendi. Törene Avrupa Partizan`da çelenk yollamıştı. Sinan`ı tanıyan dostlarının duygu ve düşüncelerini kaydetmeleri için de anı defteri konuldu.

TKİP adına yapılan konuşmada; 1973 yılında THKO’nun toparlanma sürecinde yer alarak örgütlü yaşama başladığını belirten  temsilcisi sözlerini şöyle sürdürdü: “O günden bu yana hep öyle kaldı. Son nefesine kadar örgütlü bir devrimciydi. O hem önder hem nefer olan bir devrimciydi. 1974 yılından beri devrimci mücadelenin bir önderiydi ama aynı zamanda bir neferiydi. 2018 yılının TKİP’sinde de bir önderdi ve bir sıra neferiydi.” dedi. Teslim Demir in devrimci yaşamı ve mücadele tarihi anlatıldı, sinevizyon gösterimi yapıldı. Ruhi Su dan ezgiler okundu.

Törenin son bölümününde devrimci parti, örgüt ve kurumlar mesaj ve konuşmalarını sundular. Anma töreninde TKP/ML YDK (Türkiye Komünist Partisi Marksist Leninist- Yurtdışı Komitesi ) adına sunulan mesajın ardından, kitle alkışlarla ” Yaşasın Devrimci dayanışma, Teslim Demir Ölümsüzdür!” sloganını haykırdı.

Törene katılanlardan Kürt Hareketi, MLPD, ESP Temsilcisi Ziya Ulusoy, Halk Cephesi,  Devrimci Proletarya, Özgür Gelecek ve Odak temsilcileri kürsüde konuşmalar yaptılar.
MKP Avrupa Yurtdışı Komitesi, Proleter Devrimci Duruş, Güney Dergisi ve NRW-TÖB’un ise sundukları mesajlar okundu.

Teslim Demir (Sinan) bugün izmir`de sonsuzluğa uğurlanmak üzere toprağa verilecek.

AHM-Oberhausen