AvrupaHaberler

Ulm Afrin protestosunda “kanlı gösteri”

Afrin protestosunda “kanlı gösteri”

Dün akşam da Ulm şehrinde Afrin mitingi yapıldı. Gösteride “Türk Ordusu Kürdistan’dan Defol”, “Merkel ödüyor, Erdoğan öldürüyor” ve “Erdoğan Afrin’den defol” yazılı Almanca pankartlar açıldı. Etkinlikte, bombalanan sivillerin canlandırıldığı sokak tiyatrosu da büyük ilgi gördü.

Tüm Dünyada ve Avrupa’da olduğu gibi, Ulm’da da kurulan “Ulm ve Çevresi Afrin’i Sahiplenme Platformu” faaliyetlerine devam ediyor. Dünkü mitingte “Türk Ordusu Kürdistan’dan Defol”, “Merkel ödüyor, Erdoğan öldürüyor” ve “Erdoğan Afrin’den defol” yazılı Almanca pankartlar açıldı. Atılan sloganlar, ağırlıklı olarak şunlardı: “Katil Erdoğan”, “Terörist Erdoğan”, Türk Ordusu Kürdistan’dan defol”. Ağırlıklı Almanca yapılan konuşmalarda, Türk ordususun işgal girişimi lanetlendi. Etkinlikte, bombalanan sivillerin canlandırıldığı sokak tiyatrosu da büyük ilgi. Gösteri kadar, sergileyenlerin üzerlerine giydikleri ve üzerinde Afrin yazılı “kanlı” beyaz elbiseler de dikkat çekti.

“Ulm ve Çevresi Afrin’i Sahiplenme Platformu”, merkezi platformun eylem takvimi dahil, bunun dışında yerel etkinlikler de devam ediyor. Mitinglerin yanısıra, Almanca panellerin de düzenlenmeye devam edileceğini belirten platform, oluşuma Alman ve diğer uluslardan kurumların da katılımını sağlamak için yoğun çaba sarfediyor.

Ulm ve Çevresi Afrin’i Sahiplenme Platformu’nu oluşturan, Ulm’da bulunan ATİF, Partizan, AGİF, ADHF, NAV-DEM, SYKP, HDK-Ulm’un yanısıra, Ulm’daki gösteriye MLPD, Rebell ve DİDF gibi kurumlar da destek verdi.

AF Ulm

 

Etiketler