Ana Sayfa Avrupa Viyana da Yves-Rocher Şirketini Protesto ve Flormar İsçileriyle Dayanışma Eylemi Gerçekleştirildi

Viyana da Yves-Rocher Şirketini Protesto ve Flormar İsçileriyle Dayanışma Eylemi Gerçekleştirildi

dav

ATİGF – Avusturya Türkiyeli İşçi ve Gençlik Federasyonu 15 Haziran 2018`te Viyana`da Flormar işçileriyle dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

Viyana kent merkezinde Yves-Rocher önünde gerçekleşen eylemde sık sık ‘‘Yaşasın enternasyonal dayanışma” “Flormar işçisi yalnız değildir” “Işçi düşmanı Yves-Rocher ve AKP” sloganları haykırıldı. Eylem de Flormar işçileriyle dayanışmayı ifade eden dövizler taşıyan ATİGF üyeleri Yves-Rocher ürünlerinin boykot edilmesi ve şirkete baskı yapılması çağrısında bulundular. Konuşmalar ve sloganlar esnasında ise Yves-Rocher mağazasının kapılarını kapatması gözlemlendi.

Açıklamada OHAL sonrası işçilerin grev ve eylem haklarının gasp edildiği belirtilerek „Ağır bir sömürü ve kölelik ücretiyle , güvencesiz ve güvenliksiz çalışma koşullarında emeği sömürülen ve hakaretlere,baskıya maruz kalan işçilerle dayanışmak, biz sınıf kardeşlerinin görevidir.

İşveren’in işçilere yönelik hukuk-dışı saldırısı, AKP-Erdoğan hükümetinin açık desteği ile yapılmaktadır. OHAL ile işçilerin eylem ve grevlerini yasaklayan hükümet, bu hukuksuzluğun sorumlusu, işçilerin düşmanı olduğunu göstermiştir.“ Ifadelerine yer verildi.

Devamında, „Bizler, yerli ve göçmen işçiler olarak, sınıf kardeşlerimiz olan Flormar işçilerinin yanında, onların haklı-meşru hak mücadelelerini sahipleniyoruz.

Kalplerimiz sınıf kardeşlerimiz için atıyor. Onların insanı temel hakları için gerçekleştirdikleri direnişlerini selamlıyor ve her zaman yanlarında olacağımızı, sahipleneceğimizi haykırıyoruz.

İşçi sınıfının düşmanlarına karşı, uluslararası işçi sınıfının enternasyonal dayanışmasını yükseltmek bizim görevimizdir.

Bunun için, Flormar işçilerini ezen, hukuk-dışı saldırılarının sahibi olan Yves-Rocher grubunu protesto ediyoruz. Emekçi kardeşlerimizden onların ürünlerini tüketmemelerini, direnen Flormar işçilerini desteklemelerini talep ediyoruz“ denilerek Yves-Rocher firması teşhir edildi.

Dayanışma eylemi „Direne direne kazanacağız“, „Flormar işçisi yalnız değildir“ ,“Yaşasın sınıf dayanışması“ sloganları haykırılarak sonlandırıldı.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.