Ana Sayfa Avrupa Wörgl” de  Kitlesel Yılbaşı Etkinliği  gerçekleşti! Mücadele Dolu bir Yıla Merhaba !

Wörgl” de  Kitlesel Yılbaşı Etkinliği  gerçekleşti! Mücadele Dolu bir Yıla Merhaba !

Bölgemizde 2. Yılbaşı etkinliği başarıyla sonlandırıldı. Yaklaşık 170 kişinin katıldığı etkinliğimiz katılımcılar tarafından beğenildi. Yılın son gününde çevremizde bulunan tüm dostlarımızın katıldığı bu etkinlikte akşam saat 18.00  itibariyle salona giriş yapıldı. Müzik eşliğinde  yenilen yemeklerin hemen ardından geceye ilişkin hazırladığımız programın açılışı yapıldı.

Sunuculuğunu yönetim kurulu adına bir kadın arkadaşımızın yaptığı etkinliğimizde açılış konuşması ve gidişata ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Hemen ardında gecemize Münih’ten katılım sağlayan bir sanatçı dostumuzun güzel ezgileriyle devam etti. Katılımcı dostlarımızın beğeni ile dinledikleri Cihan Yaman aynı zamanda ilk albümünden parçalarını seslendirdi.

Katılımcıların halaylar çekerek eşlik ettiği Cihan Yaman 1 saatlik bir aradan sonra yeniden sahne aldı. Bu zaman aralığında yöresel sanatçıların sahne almasıyla neredeyse salonun yarısı halay çekmeye başladı. Daha sonra yönetim kurulu adına bir arkadaşım yeni yıl mesajı okumasıyla devam edildi. Bu mesajda kapitalist emperyalist sistemin dünya haklarına karşı yürütmüş oldukları politikalara değinildi.

Konuşmasın da; Dünya halklarının en cisimleşmiş tepkilerini Fransa’daki direnişle tepkisini koyduğunu belirtti. Yürüttükleri Savaş politikaları, yarattıkları korku ortamı yaşadıkları krizin önüne geçmediğini belirtildiği açıklamada, geleceğe yönelik umudun daha çok büyütülmesini belirtti. Umutluyuz çünkü çelişkiler derinleştikçe ezilen yok sayılan inkar edilen halkların gerçeklerle yüzleşme si daha kolay olacaktır. Bugün her ne kadar örgütsüz ve dağınık gözükse de bu durumun bilincinde olmak, yani kitleler örgütlü bir güce dönüştüğü zaman neye müktedir olunacağını Fransa’da birlikte gördük. Bu anlamıyla umutluyuz 2019’da bu umudu büyütmek için birlikte bir arada geleceğimizi yaratmada mücadelemizi sürdüreceğiz denildiği mesaj bittiğinde alkışlarla karşılandı.

Bir kez daha davul zurna eşliğinde halayların kurulduğu etkinlik AK seçimlerine ilişkin yine yönetim kurulu adına bir arkadaşın yürüttükleri çalışma hakkında bilgi verilmesi ile devam edildi. Komintern adına bölgemizde çalışmayı birlikte yürütmenin önemi anlatılırken, aynı zamanda seçimlere ilişkin oylarla destek istendi. Saatin tam 24 olması ile birlikte dışarıda havaya atılan havai fişeklerin Wörgl üstünü aydınlattığı gözlemlendi . Saat 03.00 e kadar devam eden gecemiz, katılımcıların gelecek yıl içinde organizasyonun yapılması yönünde görüşleri YK da memnuniyet yarattı. Birkaç günlük çalışma ile oluşan yorgunluk bu görüşlerle birlikte tatlı bir mutluluğa dönüştü.

Önümüzde ki yılın umut ve direnc yılı olması temenileriyle, mücadele dolu bir yıl olacağı öngörümüzdür. Herkese bu mücadeleye sahip cıkma cağrısı yapılarak etkinlik bitirildi.

ATİGF